PEUGEOT 208 RALLY4 JUŻ Z SUKCESAMI NA RAJDOWYCH TRASACH

Do 31 grudnia 2020 roku wydanych zostało użytkownikom osiemdziesiąt nowych samochodów Peugeot 208 Rally4. Rajdówka udanie przeszła chrzest bojowy na trasach.

145 przyjętych zamówień potwierdza, że nowy pojazd Peugeot Sport podąża śladami sukcesu swego poprzednika czyli 208 R2.


Zobacz także:

RAJDY


 

Stale rosnący portfel zamówień, niesłabnący rytm wydań samochodów oraz wyniki sportowe oznaczają, że mimo spowodowanego pandemią koronawirusa przesunięcia dostawy pierwszego egzemplarza na 1 lipca tego roku, wszystkie działy Peugeot Sport zwielokrotniły wysiłki, by umożliwić jak najszybszy odbiór nowych samochodów.

Peugeot 208 Rally4 ma za sobą 185 startów w zawodach w tym roku w Europie. Model spełnił oczekiwania pod względem osiągów i niezawodności, czego dowodzą uzyskane wyniki:

– udany pierwszy start i chrzest bojowy w Portugalii – zwycięstwo w kategorii napędu na jedną oś kierowcy Pedro Antunesa, startującego w zawodach po raz pierwszy w karierze;
– Paolo Andreucci zdobył tytuł mistrza Włoch w kategorii samochodów z napędem na jedną oś zwyciężając we wszystkich czterech rajdach;
– Mathieu Franceschi sięgnął po tytuł mistrza Francji w rajdach szutrowych, w klasie samochodów z napędem na jedną oś;
– Alejandro Cachon został mistrzem Hiszpanii juniorów i będzie kontynuował swą sportową przygodę startując w barwach Peugeot w rajdowych mistrzostwach Europy (ERC3) w przyszłym sezonie.
– będzie się starał wypaść co najmniej tak dobrze jak jego rodak Josep Bassas, który również pokazał co potrafi nowy Peugeot, kończąc tegoroczny sezon na drugim miejscu w klasyfikacji ERC3 i odnosząc spektakularny sukces w Rajdzie Fafe.

Zalety 208 Rally4 były również podkreślane przez piętnastu zawodników konkurujących ze sobą w pucharze Francji. Mathieu Franceschi zwyciężył tu w jedynej rozegranej rundzie (Rajd Mont- Blanc Morzine) przed anulowaniem cyklu.

Mimo wszystko, młody kierowca zdążył zaznaczyć swą obecność plasując pojazd na 21. miejscu na odcinku specjalnym na górskim etapie, gdzie liczy się moc i w którym znalazło się ponad 200 zawodników, w tym 30 jadących w kategorii R5. Przy tej okazji wyróżnili się także Ginox Bux i Mathis Bonfils wygrywając klasyfikację Gentelman.