PEUGEOT: NAJLEPSZA OPINIA I BARDZO NIEZAWODNA MARKA

YouGov przeprowadził badanie, z którego wynika, że wśród marek samochodowych Peugeot cieszy się najlepszą opinią wśród Francuzów.

Producent spod znaku lwa wyprzedził nawet niemieckie firmy samochodowe.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

YouGov to międzynarodowa firma z siedzibą w Londynie zajmująca się internetowymi badaniami rynku, założona w maju 2000 roku. Ma 21 oddziałów na świecie: w Europie, w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 14 000 osób. Pozwala ono lepiej określić profil użytkowników marki.

Możemy się dowiedzieć, że 79 proc. właścicieli samochodów marki uważa, że ich samochód jest dostosowany do potrzeb rodziny, 36 proc. chce, żeby reklamy marki dostarczały im rozrywki, a 31 proc. respondentów kupuje wyłącznie samochody produkowane w ich kraju.

Wynik badania to dla Peugeot sukces będący ukoronowaniem trwającego już od kilku lat procesu podwyższania klasy modeli marki, a także wyraz uznania dla rasowej stylistyki. Producent wyróżnia się również niezawodnością i bardzo wysoką jakością wykończenia, dzięki którym marka już od ponad 210 lat wyznacza standardy w światowej motoryzacji.

– W momencie obchodów 210-lecia marki jesteśmy dumni, że w opinii Francuzów zajęliśmy pierwsze miejsce pod względem wizerunku. To nagroda za wieloletnią pracę zespołów konstrukcyjnych i projektowych oraz sieci sprzedaży ‒ oświadczył Guillaume Couzy, dyrektor Peugeot France.

Peugeot zdobywcą Grand Prix

Trzynasta edycja Grand Prix marek samochodowych odbyła się w Paryżu z inicjatywy czasopisma „le Journal de l’Automobile”. W plebiscycie Peugeot został uznany za najbardziej niezawodną markę samochodów. W obliczu kryzysu pandemicznego i gospodarczego uznano, że zasady badania, tradycyjnie przeprowadzanego w maju każdego roku, należy zmienić. Zastąpiono je edycją specjalną uwzględniającą COVID-19.

Nowe badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2020 roku na reprezentatywnej grupie 1500 Francuzów. Przyznano trzy nagrody w oparciu o trzy kryteria wymieniane jako istotne przy wyborze samochodu poza ceną: niezawodność, bezpieczeństwo i oddziaływanie na środowisko. Na pytanie dotyczące niezawodności: „Które marki Twoim zdaniem są najlepsze pod względem niezawodności?” ponad 66 proc. pytanych wskazało na Peugeota.

– To dla nas bardzo budujące znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu niezawodności, a jednocześnie w pełni zgodne z duchem naszej marki. Niezawodność stanowi nieodłączną część naszego DNA i wiele kultowych modeli marki stało się jej symbolem w świadomości Francuzów. Stałe podwyższanie klasy naszych samochodów, które prowadzimy od wielu już lat jest oparte na realizacji ambitnych celów w zakresie niezawodności i jakości postrzeganej – powiedział Guillaume Couzy.