PEUGEOT: NOWY e-RIFTER Z DUŻYM BAGAŻNIKIEM I ZASIĘGIEM 280 KM

Peugeot wprowadza do swojej gany nowy model z napędem elektrycznym. e-Rifter jest kolejnym elementem marki w strategii Power of choice.

Samochód zachowując wszystkie atuty wersji spalinowych w kwestiach użytkowych, umożliwia bezemisyjną jazdę w strefach ograniczonego ruchu w centrach miast.


Zobacz także:

ECO

PREMIERY


 

Nowe auto ma zasięg sięgający 280 km (WLTP). W wersji Standard bagażnik ma pojemność do 1 050 litrów i 5 miejsc siedzących.

W wersji Long miejsc do siedzenie jest siedem. Pojazd zapewnia możliwość holowania przyczepy o masie do 750 kg. Nowy e-Rifter oferuje przestronne wnętrze, wyposażone w nowy cyfrowy Peugeot i-Cockpit.

Samochód zaprojektowany na modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform). Posiada elektryczny silnik o maksymalnej mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, dostępnym od momentu rozruchu, który zapewnia natychmiastową reakcję na wciśnięcie pedału gazu, bez wibracji, hałasu i konieczności zmiany biegów.

Elektryczny zespół napędowy (silnik elektryczny i falownik oraz ładowarka z przetwornicą prądu stałego na prąd zmienny) jest podobna do zamontowanej w modelu e-Travellerze. Podobnie jak w przypadku tego modelu, została zmodyfikowana przekładnia redukcyjna, aby spełnić potrzeby użytkowników pojazdów użytkowych w zakresie ładowności.