PEUGEOT SPORT KOŃCZY SEZON PROGRAMÓW MOTOSPORTU 2020

Dwa miejsca na podium wywalczył Peugeot Sport w ostatniej rundzie TCR Europe, która odbyła się w Jarama, kończąc tym samym sezon wyścigów dla zespołów prywatnych.

Sukces był odbiciem roku 2020 utrudnień związanych z pandemią koronawirusa Covid-19.

Mimo problemów programy Peugeot Sport były kontynuowane, a zawodnicy rywalizację za kierownicą różnych modeli marki mogli zabłysnąć w zawodach.

Pomimo opóźnionego startu sezonu, dział sportu producenta zareagował i odpowiednio przystosował się do okoliczności, umożliwiając uczestnikom Rencontres Peugeot Sport jak najszybsze wznowienie rywalizacji w możliwie jak najlepszych warunkach sanitarnych. Nie zawiedli kierowcy, wierni marce, ceniący możliwość dzielenia się przyjemnością z jazdy i mający poczucie wspólnoty.

W Dijon, na wznowienie wyścigów stawiło się ponad sto załóg, a także w trakcie kolejnej rundy w Val de Vienne. Wszystko wskazuje, że tegoroczne, niezwykłe okoliczności nie wpłynęły na przyjacielską atmosferę, a w szczególności na zasadę sportowej uczciwości, dzięki którym obie rundy 2020 roku okazały się sukcesem.

Pomimo skrócenia sezonu, z uwagi na konieczność odwołania dwóch ostatnich spotkań w Nogaro i Magny- Cours, przyniósł on wiele sportowych emocji, które w pełni uzasadniają przyznanie tytułów i premii.

Florian Briché (JSB Compétition), zdobywca drugiego miejsca w 2019 roku, zwyciężył w klasyfikacji generalnej w grupie 208 Racing Cup, a Viny Beltramelli (Ropars Racing Team) potwierdził formę (cztery miejsca na podium zdobyte w zeszłym sezonie), wygrywając w klasyfikacji Juniorów.

Thierry Blaise (New Team Compétition) zwyciężył w klasyfikacji Gentleman Drivers. W grupie Relais 208 w klasyfikacji generalnej dominował zespół AP Compétition by GPA, a Bresse Auto Racing – w wynikach Gentleman Drivers. W ramach Peugeot Endurance Trophy zespół Bresse Auto Racing zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji 208 Racing Cup, a zespół Poissy Site – w klasyfikacji 206 S16.

Peugeot 308 TCR w pokazał swoje sportowe możliwości począwszy od trudnych zawodów TCR Europe, w których zespoły JSB Compétition i Team Clairet Sport wyróżniły się wśród elity europejskich wyścigów samochodów GT.

W sumie pięć miejsc na podium zajęli Julien Briché (jedno zwycięstwo oraz drugie i trzecie miejsce) oraz Teddy Clairet (drugie i trzecie miejsce), a Stéphane Ventaja wygrał Yokohama Trophy w kategorii Diament zarezerwowanej dla Gentleman Drivers. Za kierownicą Peugeot 308 TCR w zawodach TCR Danemark zabłysnął też Michael Markussen zdobywając trzy miejsca na podium i zajmując szóste miejsce w końcowej punktacji.