PEUGEOT: ODNOWIENIE WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ Z FIRMĄ SPARCO

PEUGEOT SPORT i włoska marka odzieży wyścigowej SPARCO odnowiły współpracę partnerską.

Współpraca, trwająca już od ponad 30 lat, została odnowiona z okazji udziału PEUGEOT w kolejnej edycji Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC, obejmujących kultowy wyścig 24 godziny Le Mans.


Zobacz także:

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: PREMIERA LEXUSA ELECTRIFIED SPORT CONCEPT

SPORT


 

Nowy prototyp PEUGEOT 9X8, jeden z modeli najbardziej przykuwających wzrok na polach startowych ze względu na brak tylnego spojlera, zadebiutował ostatnio na torze Monza we Włoszech w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) FIA i ukończył swój pierwszy wyścig z Loic Duvalem, Gustavo Menezesem i Jamesem Rossiterem za kierownicą.

SPARCO – oficjalny partner w zakresie sprzętu sportowego – wyposaża kierowców i zespół PEUGEOT TotalEnergies Team w kombinezony, rękawice i obuwie, a bolidy marki w pasy bezpieczeństwa SPARCO, gwarantujące zarówno bezpieczeństwo jak i komfort, dzięki zaawansowanym technologiom, które idealnie odzwierciedlają awangardową filozofię designu PEUGEOT SPORT.

Oprócz aspektów praktycznych, również estetyka miała kluczowe znaczenie w projektowaniu nowych kombinezonów, których wykończenie nawiązuje do kolorów i stylu charakterystycznych dla PEUGEOT 9X8, włącznie z motywem lwiego pazura.

Same kombinezony wykonane są z wielowarstwowych materiałów trudnopalnych, zawierających szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak tkanina Hocotex o unikatowej strukturze plastra miodu. Zapewnia ona kombinezonom zwiększoną oddychalność i lekkość w połączeniu ze skuteczną ochroną przeciwpożarową. Zastosowanie tej strategicznej, niezwykle elastycznej tkaniny zapewnia kierowcom komfort, którego potrzebują, aby osiągnąć najwyższe wyniki na torze. Również w rękawicach dla kierowców zastosowano chronioną patentem technologię HTX, odznaczającą się znacznie lepszymi parametrami pod względem przyczepności, elastyczności i oddychalności przy jednoczesnym skuteczniejszym tłumieniu drgań przenoszonych przez konstrukcję pojazdu.

Oprócz wyposażenia dla sześciu kierowców firma SPARCO wyprodukowała również kombinezony i rękawice dla mechaników i zespołów obsługi w pit-stopach PEUGEOT, którzy są odpowiedzialni za szybkie i bezpieczne tankowanie i obsługę bolidów podczas wyścigów wytrzymałościowych. Odzież wyścigowa została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, a jednocześnie absolutnie kluczową swobodę ruchów i wentylację.

Równie istotne dla bezpieczeństwa kierowców są pasy bezpieczeństwa. SPARCO dostarcza teamowi PEUGEOT TotalEnergies spersonalizowane pasy Prime H-9 EVO z aluminiową klamrą i systemem regulacji, które są lżejsze od standardowych pasów stosowanych w samochodach wyścigowych. Ze względu na zwartą konstrukcję PEUGEOT 9X8 zaprojektowano i zatwierdzono specjalne uchwyty do bocznego mocowania uprzęży przeznaczone dla zespołu zawodników.

Współpraca pomiędzy PEUGEOT Sport i SPARCO ma długą historię, sięgającą końca lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to włoska firma po raz pierwszy wyposażyła w swój sprzęt zespół PEUGEOT Sport, zwycięzcę rajdowych mistrzostw świata. Od tego czasu firma SPARCO towarzyszyła marce PEUGEOT w jej zmaganiach w różnych typach mistrzostw, takich jak Rallycross z PEUGEOT 208 WRX, Pikes Peak z PEUGEOT 208 Pikes Peak, Le Mans z PEUGEOT 908 i Dakar z PEUGEOT 3008 DKR, które złożyły się na znakomity dorobek francuskiej firmy.

Christian Deltombe, team manager PEUGEOT Sport tak mówi o współpracy partnerskiej ze SPARCO: Kiedy rozpoczynałem moją karierę w PEUGEOT, firma SPARCO już była naszym dostawcą kombinezonów i uprzęży do rajdów. Dziś, po upływie tych wszystkich lat, współpraca partnerska ze SPARCO nadal trwa, ponieważ wiemy, że to najlepszy wybór dla zapewnienia naszym kierowcom optymalnych wyników i maksymalnego bezpieczeństwa. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o kierowców. SPARCO zaopatruje cały nasz zespół, dostarcza dokładnie taką odzież wyścigową, jakiej potrzebujemy dla osiągnięcia naszego wspólnego celu, napędzającego ducha współpracy obu naszych firm w tym nowym, pasjonującym projekcie. Ponadto jeśli chodzi o nowego PEUGEOT 9X8, mieliśmy przyjemność ściśle współpracować z inżynierami z firmy SPARCO przy projektowaniu uprzęży, w które będzie wyposażony nasz samochód w nadchodzących sezonach. Była to bardzo udana współpraca zarówno pod względem obsługi, jak i wyboru rozwiązań.

Niccolo Bellazzini, odpowiedzialny w SPARCO za współpracę z marką PEUGEOT: Ogromnie cieszymy się z kontynuacji oficjalnej współpracy z PEUGEOT Sport w ramach tego ekscytującego nowego programu dotyczącego PEUGEOT 9X8. Samochód ten wyznacza nowe standardy stylistyczne i dotyczy to również zaprojektowanych przez nas – w ramach naszej współpracy – kombinezonów, jak i specjalistycznego wyposażenia. To dla nas zaszczyt, że mogły one zadebiutować w naszej ojczyźnie, we Włoszech, na torze Monza i już nie możemy się doczekać kolejnych ekscytujących etapów tego programu.

Firma SPARCO jest jednym z wiodących światowych dostawców odzieży wyścigowej, obecnym na różnych mistrzostwach i wykazującym się prawdziwą pasją do innowacyjnych rozwiązań. Założona w 1977 roku turyńska firma działa w sektorze sportów motorowych, produktów lifestylowych, odzieży oraz gier i oferuje kompletną gamę innowacyjnych produktów.