PEUGEOT: WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO 308 RACING CUP

308 Racing Cup, czyli organizowany przez Peugeot międzynarodowy puchar markowy w wyścigach samochodowych, ogłasza swój czwarty sezon obecności na torach.

Kalendarz na rok 2020, obejmujący rundy organizowane na najpiękniejszych obiektach Francji, Belgii i Hiszpanii, dostarczy młodym talentom okazji na zdobycie miejsca za kierownicą w cyklu wyścigów TCR.


Zobacz także:

RAJDY


 

To właśnie w ten sposób do serii TCR Europe, czyli europejskiego pucharu TCR – wyścigów samochodów turystycznych, awansowali tacy kierowcy jak Teddy Clairet, mistrz 308 Racing Cup w sezonie 2018, i Julien Briché, najszybszy w sezonach 2017 i 2019.

W poprzednim sezonie Briché zdobył tytuł wicemistrza w TCR Europe. Ponadto w ubiegłym roku Teddy, Julien oraz Aurélien Comte zostali nagrodzeni możliwością startu w wyścigu TCR 500 na torze Spa- Francorchamps za kierownicami 308 TCR jako zawodnicy oficjalnie wystawieni przez Peugeot Sport.

W tym kontekście 308 Racing Cup jawi się jako seria przygotowująca i dająca szansę awansu na wyższe szczeble kariery w sporcie samochodowym.

W sezonie 2020 seria 308 Racing Cup ponownie będzie się składać z sześciu rund, z których cztery zostaną rozegrane we Francji w ramach cyklu organizowanego przez SRO (Stéphane Ratel Organisation), a dwie będą rundami o statusie międzynarodowym.

Jedną z nich będzie wyścig w Spa- Francorchamps towarzyszący zawodom TCR 500 (TCR Europe). Drugą będzie kończąca sezon runda w Barcelonie, w ramach mistrzostw GT Open.