RAJD ŻUBRÓW 2021: PIOTR I KATARZYNA ADAMUS ZWYCIĘZCAMI!

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, ponownie odbył się Rajd Żubrów.

Była to już 54. edycja imprezy dla oldboyów, zainicjowana w 1966 roku przez Sobiesława Zasadę, który wtedy zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Europy. Tym razem w szranki nie mógł stanąć 91-letni Mistrz Zasada, bowiem startując w czerwcowym Rajdzie Safari stał się aktywnym zawodnikiem.


Zobacz także:

RAJDY


 

Bazą imprezy było Zakopane, zaś próby sportowe zostały wytyczone w powiatach tatrzańskim i nowotarskim. Trasa liczyła 270 km, w tym blisko 20 km prób sportowych.

W grupie I czyli „Żubrów” (dla byłych zawodników i działaczy w wieku 50+) zwyciężyli Adam Piskozub i Kamil Heller w Porsche 911 Turbo S. Podium uzupełnili Jerzy Baran i Maciej Kordeusz (VW Golf R) oraz Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer).

Grupę II (dla byłych zawodników i działaczy w wieku 30-49 lat) wygrali Piotr i Katarzyna Adamusowie (Audi S3 Quattro), na kolejnych miejscach uplasowali się Paweł Mildner i Paweł Konik (VW Golf R) oraz Michał Streer i Karolina Szalęcka (Alpine A110 S). W generalnej klasyfikacji połączonych grup I i II triumfowali państwo Adamusowie przed Adamem Piskozubem i Jerzym Baranem.

Maurizio Colpani i Giovanni Mattanza (Ford Escort RS Cosworth) byli najszybsi w grupie III Classic (dla załóg w autach wyprodukowanych przed końcem roku 1996). Za nimi Marcin Kukułka z Rafałem Kościółkiem (BMW E30) oraz Severino i Silvia Pellegrino (Lancia HF).

Puchar Pań przypadł w udziale paniom Ewie Galińskiej-Postawka i Annie Postawka (Opel Kadett).

Puchar im. Ewy Zasady dla najlepszej pilotki zdobyła Katarzyna Adamus.

W punktacji OPEN (dla czynnych zawodników w autach przygotowanych do sportu) najszybsi byli Marcin Golonka i Maciej Kot (Mitsubishi Lancer).

Rozdano też puchary dla najlepszych załóg w klasyfikacjach markowych. Wśród załóg w samochodach Audi zwyciężyli państwo Adamusowie, w BMW – Ryszard Adamek z Filipem Stopą, we Fiatach – Marek i Tomasz Ćwierzowie, w Lanciach – Giulio Vezzoli i Simone Gotti, w Mercedesach – Andrzej Bargiel z Danielem Chwistem.