PIRELLI: ELECT CZYLI NOWA WERSJA OPON KTÓRA ZWIĘKSZA ZASIĘG

Pirelli wyposażyło swoje opony w technologię Elect. Spełnienia ona specyficzne wymagania techniczne pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug- in.

Włoska marka opracowała nowe wersje ogumienia przez wraz z wiodącymi producentami samochodów.


Zobacz także:

OPONY

ECO


 

Niski opór toczenia przekładający się na większy zasięg, zmniejszony hałas drogowy zapewniający najwyższy komfort, przyczepność, pozwalająca natychmiastowo w pełni wykorzystać moc podczas szybkiego startu oraz specjalna konstrukcja zaprojektowana tak, aby sprostać masie pojazdu wyposażonego w akumulatory. Są to kluczowe cechy nowych opon.

Wyróżnia oznaczenie Elect umieszczone na ich boku. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, by dziś być już dostępne jako oryginalne wyposażenie najnowocześniejszych samochodów poruszających się po drogach.

P ZERO ELECT DO MODELU PORSCHE TAYCAN

Inżynierowie marki opracowali specjalną oponę P Zero z technologią Elect dla Porsche Taycan, która pozwala w pełni wykorzystać niezwykłe osiągi tego samochodu. Powstała ona zgodnie z filozofią perfect fit (ogumienia zaprojektowanego specjalnie do samochodu, w którym jest montowane), co skutkuje mieszanką, konstrukcją i wzorem bieżnika stworzonymi specjalnie z myślą o modelu nowego auta elektrycznego.

Zapewnia ona niski opór toczenia, aby zmaksymalizować zasięg samochodu oraz zredukować hałas drogowy i zwiększyć komfort w kabinie. Przy dużej mocy i natychmiastowo dostępnym momencie obrotowym w Taycanie, konieczne było także zapewnienie maksymalnej przyczepności w celu zwiększenia jego właściwości jezdnych.

Teraz każdy, kto wybiera Taycanem, może być pewny, że posiada opony, pozwalające w pełni czerpać korzyści z napędu elektrycznego nowego modelu.

NA NAJTRUDNIEJSZE ZIMOWE WARUNKI

Na sezon zimowy, Pirelli stworzyło specjalne wersje Elect opon Winter Sottozero 3, Scorpion Winter i P Zero Winter. Ten ostatni model jest dostępny dla Porsche Taycan w rozmiarach 19 i 20 cali. Opony zimowe polecane są do samochodów elektrycznych i hybrydowych pokonujących spore odległości w warunkach zimowych oraz, gdy ich kierowcy wymagają jak najlepszych osiągów nawet w najtrudniejszych warunkach

Gdy jesień przechodzi w zimę, a temperatura spada poniżej siedmiu stopni Celsjusza, opony letnie nie są już w stanie osiągać najlepszych wyników. Dzięki bardziej miękkiej mieszance, która działa dobrze nawet przy temperaturach spadających poniżej zera i przy ograniczonej przyczepności nawierzchni, opony zimowe zapewniają trzymanie się drogi, trakcję i pewne hamowanie.