PORSCHE: PRZEJĘCIE WIĘKSZOŚCI UDZIAŁÓW

M13_0935

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG nabyło 51 procent udziałów w Manthey-Racing GmbH, umacniając długoletnią i owocną współpracę z tym zespołem wyścigowym.

Manthey-Racing GmbH specjalizuje się w rozwoju i przygotowywaniu samochodów wyścigowych Porsche, ale także dostarcza wszelkiego rodzaju usług związanych z samochodami drogowymi z Zuffenhausen. Siedziba firmy założonej w 1996 r. przez Olafa Manthey’a znajduje się bezpośrednio przy torze Nürburgring i obecnie zatrudnia 40 pracowników w pełnym wymiarze czasu.


Zobacz także:
SPORT


Do jej licznych sukcesów w świecie sportów motorowych można zaliczyć m.in. osiem tytułów Porsche Supercup, pięć zwycięstw w klasyfikacji generalnej w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring i dwa w Le Mans.

Od 2013 r., Manthey- Racing wspiera wkroczenie Porsche do Mistrzostw Świata WEC.

– Jestem pewien, że to posunięcie stawia nas w jeszcze silniejszej pozycji w obliczu nadchodzących wyzwań związanych z WEC. Cieszę się na bliższą współpracę z Olafem Manthey’em , Nicolasem Raederem i Martinem Raederem – wyjaśnia Wolfgang Hatz, Członek Zarządu ds. Badań i Rozwoju w Porsche AG.

Inwestycja Porsche w połączenie z Raeder Automotive GmbH jest obietnicą wielkiej przyszłości dla Olafa Monthey’a i jego zespołu w Döttinger Höhe.

– Zaangażowanie i oddanie z jakim działa Porsche jest najlepszą możliwą motywacją dla naszych pracowników. Nie tylko możemy połączyć naszą wiedzę i doświadczenie, ale pracując z Porsche patrzymy w przyszłość z wielką nadzieją – stwierdza Manthey.