POZNAŃ MOTOR SHOW 2014: NOWY SEAT LEON CUPRA

Sea_1

Na targach Motor Show nie mogło zabraknąć SEAT-a. Najmocniejszy model – Leon CUPRA przez kilka dni przyciągał do AutoCity tysiące fanów motoryzacji.

To ikona marki, samochód który po raz pierwszy dostępny będzie w wersji 5- i 3-drzwiowej (SC). Równowagę pomiędzy mocą a designem zapewniają mu m.in. masywne zderzaki, unikalne felgi i pełne reflektory LED. Leon CUPRA dostępny będzie w dwóch wariantach mocy – 265 KM lub 280 KM. Obydwie wersje przyspieszają od 0 do 100 km/h poniżej 6 sek. i rozpędzają się do 250 km/h.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
POZNAŃ MOTOR SHOW 2014


Podczas jazdy na wymagającym torze Nürburgring samochód przejechał okrążenie w 7 min. 58,4 sek., co jest nowym rekordem świata dla seryjnych aut przednionapędowych.

Entuzjaści ekstremalnego sportu mogli podziwiać także wyścigowego Leona Cup Racer. Pod jego maską pracuje 330-konny silnik, który gwarantuje osiągi zarezerwowane tylko dla najlepszych.

Sea_2

Na stoisku SEAT-a na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nie zabrakło również Leona ST. To piękne i dynamiczne kombi, które porywa swoim charakterem i przekonuje codzienną użytecznością. Wyznacza ono nowe standardy w segmencie kompaktowym. Samochód oferuje aż 584 litry pojemności bagażnika, z możliwością powiększenia do 1 470 l. Jego wyposażenie jest bardzo bogate, a silniki o różnych mocach pozwalają wybrać coś dla każdego.

Sea_3

Na uspokojenie emocji, SEAT przedstawił także Mii by MANGO – modny, miejski samochód, stworzony wspólnie ze znaną firmą odzieżową MANGO. Jest to propozycja dla osób, które chcą zabłysnąć w wielkim stylu i wyróżnić się z tłumu. Mii by MANGO zostało po raz pierwszy zaprezentowane w Hiszpanii, podczas 080 Barcelona Fashion i stanowi połączenie dwóch różnych światów – mody i motoryzacji.

Sea_4