POZNAŃ MOTOR SHOW 2017: AŻ 40 AUT NA STOISKU MERCEDESA

Merced-pms_1

Osiem premier, czterdzieści samochodów ekspozycyjnych, 50 lat AMG i prototypowy Concept Car – to tylko niektóre z atrakcji, zaplanowanych przez Mercedes- Benz Polska na swoim stoisku podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2017.

Tematem przewodnim marki są obchody półwiecza AMG. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną trzy nowe modele najbardziej sportowej serii.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2017


 

Chodzi o modele Mercedes-AMG: AMG GT R („Beast of the Green Hell”), otwarty AMG GT C Roadster oraz wyścigowy AMG GT3. Zaraz obok nich stanie najszybsza limuzyna świata w swojej klasie – Klasa E 63 S 4MATIC+. Historię marki przypominają legendarne już modele Mercedes-Benz: 300 SEL oraz 300 CE, czyli tzw. „Hammer”.

Merced-pms_4

Rok po uroczystym, autonomicznym wjeździe Klasy E na poznański salon samochodowy, Mercedes- Benz prezentuje całą rodzinę tej serii w komplecie. Do sedana i kombi dołączają trzy kolejne wersje: Klasa E Coupé, All-Terrain oraz Kabriolet. Ważną nowością jest także druga odsłona kompaktowego GLA. Polska publiczność poznaje także trzeciego członka rodziny oryginalnych kamperów Mercedesa – zbudowanego na bazie Klasy V, Marco Polo Horizon.

Patrząc nie tylko na swoją historię i bieżące nowości, Mercedes-Benz pokazuje także przyszłość motoryzacji. Po raz pierwszy w Polsce, marka prezentuje jeden ze swoich Prototypów – Concept Car na którym wzorować się będą powstające dopiero kolejne generacje samochodów.

Merced-pms_2

Ekspozycja samochodów i atrakcje dodatkowe

Ekspozycję firmy uzupełnia niemal 30 innych pojazdów z oferty Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG: od samochodów kompaktowych, przez Klasę C i E, aż po SUV-y i Klasę G. Cztery klasyki pokaże także oficjalny Klub Zabytkowych Mercedesów, wystawiający się razem z importerem.

Poza bogatą ekspozycją w hali, goście targów mogą także skorzystać z atrakcji na terenach zewnętrznych. Specjalnie przygotowany tor pozwala na sprawdzenie zwrotności smartów w wersji fortwo i forfour oraz indywidualnych umiejętności kierowców. Zainteresowani technologią mogą wziąć udział w prezentacji autonomicznego parkowania Klasy E za pomocą telefonu komórkowego. Na dzieci czeka specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego.

Merced-pms_5

Aplikacja i eksperci zaprezentują ekspozycję

Odwiedzający stoisko Mercedes-Benz mogą zapoznać się z informacjami dotyczących poszczególnych modeli na kilka sposobów. Dzięki darmowej aplikacji „Mercedes-Benz Motor Show”, w momencie zbliżenia się do każdego pojazdu marki bezpośrednio na ekranie wyświetlają się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące modelu. Osiągi, cena, dane techniczne i aktualne promocje – wszystko to pojawia się gdy tylko smartfon wyczuje bliskość danego modelu.

Dodatkowo, codziennie odbywają się cztery prezentacje stoiska, podczas których eksperci produktowi z chęcią przedstawiają najważniejsze cechy poszczególnych modeli oraz odpowiedają na wszelkie pojawiające się pytania.

Merced-pms_6