RAJD AUSTRALII 2015: LATVALA LIDEREM – SORDO OSŁABŁ (1. ETAP)

ra_1_1

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC) są po pierwszym dniu rywalizacji liderami Rajdu Australii, rundy Mistrzostw Świata FIA WRC.

Świetnie jadący początkowo Dani Sordo i Marc Marti (Hyundai i20 WRC) spadli po drugiej pętli na piąte miejsce. Wiceliderami są Kris Meeke i Paul Nagle (Citroën DS3 WRC), którzy przodownictwo w zawodach stracili na ostatnim odcinku specjalnym dnia.

W Australii nie jadą Robert Kubica i Maciej Szczepaniak, którzy zrezygnowali wcześniej ze startu.

ra_1_2

Początek rajdu to popis Daniego Sordo. Hiszpan zwyciężył na pierwszych trzech OS-ach i wydawało się, że będzie to jego dzień. Niestety na czwartej próbie pojawiły się problemy z samochodem. Sordo metę osiągnął (“Jestem szczęśliwy, że mi się udało ukończyć odcinek”), ale stracił 11,2 sekundy i spadł na drugie miejsce.

Liderem został Kris Meeke, który wyprzedzał Hiszpana o 3,3 sekundy. Trzeci byli Hayden Paddon i John Kennard (Hyundai i20 WR).

ra_1_3

Na drugiej pętli zdecydowanie przyspieszyły Volkswageny. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila zwyciężyli na trzech OS-ach, zbliżając się do załogi Citroena. Na ósmym odcinku najszybsi byli Sébastien Ogier i Julien Ingrassia. Latvala okazał się szybszy od Meeke i wyprzedził go w klasyfikacji generalnej. Ogier awansował na trzecie miejsce.

Na ostatniej próbie rywalizację po problemach z hamulcami zakończyli zajmujący wcześniej dziewiąte miejsce Stéphane Lefebvre i Stéphane Prévot (Citroën DS3 WRC). Zapewne powrócą na trasę jutro.

W drugim dniu załogi przejadą zaledwie cztery odcinki specjalne, ale dwukrotne pokonywanie trasy OS Nambucca o
długości aż 50,8 kilometra może rozstrzygnąć losy rywalizacji.