RAJD BARBÓRKA 2012: SYRENA POWRÓCIŁA NA KAROWĄ

Na ten moment czekaliśmy 16 miesięcy i stało się, Syrena Sport odbudowana przez żołądkową powróciła! Lady Syrena po raz pierwszy pokazała się publiczności na odcinku specjalnym 50. Rajdu Barbórka – znanym jako Lady Karowa. Musiało zaiskrzyć.

Specjalny przejazd Syreny Sport podniósł publiczność z trybun. Gdy na linii startowej pojawiły się kłęby pomarańczowego dymu było wiadomo, że za chwilę wydarzy się coś specjalnego i na pewno nie będzie to zwykły przejazd. Kiedy nagle wyłoniła się sylwetka samochodu o pięknych liniach zaprojektowanych 50 lat temu przez inżyniera Cezarego Nawrota, rozległy się oklaski.

Za kierownicą zasiadł rajdowy mistrz Polski Leszek Kuzaj – który specjalnie dla Syreny Sport przyjechał z Krakowa.

– Nie mogłem odmówić legendzie. To jedyny taki egzemplarz. Ten, który mamy jest jedyny w Polsce i na świecie. To zaszczyt, że mnie przyszło dokonać przejazdu podczas tego fantastycznego jubileuszu 50-lecia Rajdu Barbórki – powiedział rajdowiec.

Kuzajowi udało się dokonać niemożliwego – Syrena Sport pięknym ślizgiem wjechała w zakręty tego trudnego OS-u, a pisk opon tylko potwierdził jej sportową duszę.

Konstruktor syreny z ramienia projektu żołądkowej powrotlegendy.pl Jan Łukasiak sam był zaskoczony akrobacjami wokół słynnej beczki.

– Syrena w rękach mistrza pokazała pazur, nie spodziewaliśmy się, że to auto może mieć takie osiągi. Teraz naprawdę wiemy co miał na myśli Cezary Nawrot projektując samochód sportowy – powiedział Jan Łukasiak.

Syrena Sport jest repliką stylistyczną zbudowaną na podstawie nielicznych materiałów i zdjęć z lat 60. Powstała na bazie brytyjskiego Triumfa Spitfire, od którego pochodzi także 69 konny silnik 1500TC. To dzięki niemu pokaz na Karowej był tak efektowny.

By prześledzić losy tego samochodu i dowiedzieć się gdzie można ją spotkać w najbliższym czasie, warto zajrzeć na stronę www.powrotlegendy.pl.


Zobacz także:
RAJD BARBÓRKA 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD BARBÓRKA 2012: RADOŚĆ KUCHARA i KAJTO
RAJD BARBÓRKA 2012: PRZEWODNIK KIBICA
RAJD BARBÓRKA 2012: FILIP NIVETTE ZOSTAŁ OJCEM
RAJD BARBÓRKA 2012: MÓWIĄ PRZED STARTEM
RAJD BARBÓRKA 2012: MARCIN WIELGO – NIEZASTĄPIONY!
RAJD BARBÓRKA 2012: FILIP NIVETTE DLA WOŚP
RAJD BARBÓRKA: WIELE GWIAZD I SŁAW NA STARCIE
RAJD BARBÓRKA 2012: KOŚCIUSZKO TEŻ Z RED BULLEM
RAJD BARBÓRKA 2013: GRYC W SUZUKI SWIFT S1600
RAJD BARBÓRKA 2012: SUPER GOŚĆ SPECJALNY
RAJD BARBÓRKA 2012: BARWY CITROENA C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: DZIAŁA SKLEP INTERNETOWY
RAJD BARBÓRKA 2012: POJEDZIE CITROEN C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: RUSZYŁA STRONA INTERNETOWA
RAJD BARBÓRKA 2012: SPOTYKAMY SIĘ 1 GRUDNIA