RAJD BARBÓRKA 2012: GRYC W SUZUKI SWIFT S1600

Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz już 1 grudnia pojawią się na starcie najbardziej medialnej imprezy motoryzacyjnej w Polsce – jubileuszowym 50. Rajdzie Barbórka.

Start wsparł partner główny – szwedzka sieć multimarketów dla majsterkowiczów Jula (www.jula.pl). W rajdzie załoga wystartuje samochodem rajdowym Suzuki Swift S1600, specjalnie wypożyczonym na tą imprezę dzięki wsparciu Suzuki Motor Poland Sp. z o.o.

Tomasz Gryc: Przed nami start w 50. Rajdzie Barbórka Warszawska organizowanym, jak co roku w centrum Warszawy. Na trzech odcinkach specjalnych: Cytadela, Służewiec i Bemowo rozegra się walka o udział najlepszych załóg w najsławniejszym polskim odcinku specjalnym – OS Karowa. W tym roku partnerem głównym naszej załogi została obecna na polskim rynku, szwedzka sieć multimarketów dla majsterkowiczów Jula (www.jula.pl). Zmieniliśmy również samochód – wystartujemy specjalnie wypożyczonym na tą imprezę samochodem rajdowym – Suzuki Swift S1600. Dla wszystkich kibiców i fanów naszej załogi przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Wspólnie z naszymi partnerami, poprzez profile na portalu społecznościowym facebook: facebook.com/GrycRacing, facebook.com/JulaPolska oraz facebook.com/SuzukiDlaAktywnych będziemy rozlosowywać bardzo atrakcyjne nagrody – startujemy z konkursami już w sobotę: 24 listopada 2012! Dodatkowo nasz partner – multimarket Jula przygotował dla naszych kibiców niespodzianki. Na gości, którzy odwiedzą nas 1 grudnia w parku serwisowym zlokalizowanym przy OS Bemowo, będzie czekała darmowa ciepła herbata oraz gadżety Jula oraz zespołu. My ze swojej strony zapewnimy show rajdowe na najwyższym możliwym poziomie. Start samochodem klasy S1600 zawsze był naszym marzeniem, które spełni się już w pierwszą sobotę grudnia. Liczymy, że wesprzecie nas w debiucie za kierownicą Suzuki Swift S1600! Bądźcie z nami 1 grudnia, będzie się działo!


Zobacz także:
RAJD BARBÓRKA 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD BARBÓRKA 2012: RADOŚĆ KUCHARA i KAJTO
RAJD BARBÓRKA: WIELE GWIAZD I SŁAW NA STARCIE
RAJD BARBÓRKA 2012: KOŚCIUSZKO TEŻ Z RED BULLEM
RAJD BARBÓRKA 2012: SUPER GOŚĆ SPECJALNY
RAJD BARBÓRKA 2012: BARWY CITROENA C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: DZIAŁA SKLEP INTERNETOWY
RAJD BARBÓRKA 2012: POJEDZIE CITROEN C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: RUSZYŁA STRONA INTERNETOWA
RAJD BARBÓRKA 2012: SPOTYKAMY SIĘ 1 GRUDNIA


Michał Kuśnierz: Po raz kolejny weźmiemy udział w Rajdzie Barbórka Warszawska. Przed nami nowe wyzwanie. Mamy nowego partnera głównego – Jula Poland Sp. z o.o. oraz po raz pierwszy startujemy samochodem klasy S1600. Wybór padł na Suzuki Swift S1600, który na odcinkach specjalnych odnosił znaczące sukcesy sportowe i wygrywał niejednokrotnie w swojej klasie. Wspólnie z Tomkiem Grycem i naszymi partnerami, chcemy pokazać szybką i bezkompromisową jazdę. Liczymy, że po raz kolejny zakwalifikujemy się na OS Karowa i damy popis rajdowej techniki prowadzenia tak ekstremalnej rajdówki. Wsparcia podczas startu w 50. Rajdzie Barbórka Warszawska udzielą nam firmy: Jula Poland Sp. z o.o. – www.jula.pl, Suzuki Motor Poland Sp. z .o.o – www.suzuki.pl, firma GRYC – www.gryc.com.pl, Faza – www.faza.waw.pl. Patronat medialny nad załogą objęły: Magazyn Oktany – oktany.eu, Świat Szkła, Wydawnictwo Faktor – www.wydawnictwofaktor.pl oraz Antyradio. Serwisem Suzuki Swift S1600 zajmie się zespół Martina Zellhofera – www.zellhofer.at.

Debiut Suzuki Swift S1600 odbył się w 5 sierpnia 2005 w Rajdzie Finlandii. Samochód został zbudowany w oparciu o założenia klasy Super 1600 na bazie seryjnego samochodu Suzuki Swift z nadwoziem trzydrzwiowym. Swift S1600 bazował na doświadczeniach zebranych w czasie i startów swojego poprzednika Ignisa S1600.

Pierwsze zwycięstwo Swifta S1600 w serii JWRC (Junior Word Rally Championship) zostało odnotowane w Rajdzie Szwecji w lutym 2006 (załoga P.G. Andersson / Jonas Andersson). Pierwszy start z polskim kierowcą na pokładzie odbył się 19 maja 2006 (załoga Michał Kościuszko / Jarosław Baran) w rajdzie Włoch (10 miejsce). Rok 2006 to także sezon startów Swifta S1600 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – zwycięstwo w klasie S1600 w Rajdzie Elmot.

Najsłynniejszymi kierowcami startującymi za kierownicą Swifta S1600 byli: Michał Kościuszko, P.G. Andersson, Urmo Aava oraz Guy Wilks.

Tomasz Gryc: To nasz pierwszy start samochodem klasy S1600. Wybór padł na Suzuki Swift S1600, który na odcinkach specjalnych odnosił znaczące sukcesy sportowe i wygrywał niejednokrotnie w swojej klasie. Wspólnie z Michałem Kuśnierzem i naszymi partnerami, chcemy pokazać szybką i bezkompromisową jazdę. Liczymy, że po raz kolejny zakwalifikujemy się na OS Karowa i damy popis rajdowej techniki prowadzenia tak ekstremalnej rajdówki.