RAJD BARBÓRKA 2019: ZGŁOSZONYCH PONAD STO ZAŁÓG

kajetan-rbarb23

Na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie znalazły się aż 102 załogi.

To kolejny sezon, w którym grudniowa impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale także kierowców, dla których start w klasyku jest stałym punktem w rajdowym kalendarzu.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD BARBÓRKA 2019


 

Na Karowej i odcinkach specjalnych Barbórki zobaczymy wielokrotnego mistrza Polski i Europy i aktualnego wicemistrza świata kategorii WRC2, Kajetana Kajetanowicza. Kierowca Automobilklubu Polski, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka pojedzie doskonale znanym z rajdowych tras Fordem Fiesta WRC i będzie walczył o siódme zwycięstwo w Rajdzie Barbórka oraz utrzymanie doskonałej passy wygranych w Kryterium Asów na Karowej.

Jednym z jego najgroźniejszych rywali będzie bez wątpienia Miko Marczyk. Tegoroczny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej znalazł się na liście zgłoszeń z samochodem, którym w tym sezonie wywalczył – jako najmłodszy w historii – tytuł najlepszego kierowcy cyklu RSMP, Skodą Fabią R5. Pilotem Marczyka będzie Szymon Gospodarczyk.

Na Barbórce nie mogło zabraknąć także Tomasza Kuchara. Kierowca, który w minionej dekadzie świętował największe sukcesy zarówno w rajdach, jak i na trasie Barbórki, od kilku sezonów poświęcił się rywalizacji w rallycrossie, zdobywając cztery tytuły mistrza kraju. W Barbórce Kuchara zobaczymy wspólnie z Danielem Dymurskim na pokładzie samochodu Peugeot 208 RX.

Wśród zgłoszeń znalazła się cała plejada doskonale znanych i docenianych kierowców. Swoich idoli zobaczą też fani Wojciecha Chuchały, Jakuba Brzezińskiego, Macieja Oleksowicza, Tomasza Gryca czy Macieja Lubiaka. Na Barbórkę wraca także trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier. Francuz, który przed laty w cyklu RSMP był pilotowany przed Xaviera Panseri, tym razem na prawym fotelu umieścił… Pascala Brodnickiego. Zapowiada się więc doskonała, rajdowa uczta!

Mocnym rywalem Kajetanowicza, Marczyka czy Tomasza Kuchara może okazać się gość z dalekiej północy. Na liście zgłoszeń znalazł się bowiem Jari Huttunen. Fiński kierowca ma za sobą kilka lat startów w WRC2, w tym zwycięstwo w Rajdzie Finlandii w sezonie 2017. W dwóch kolejnych latach na własnym terenie zajmował drugą pozycje. Był związany z takimi markami jak Skoda i Hyundai. W Barbórce, wspólnie z pilotem, Mikko Lukka, pojedzie Hyundaiem i20.

Fot.: Kamil Cichocki