RAJD FINLANDII 2018: TANAK LIDEREM, PIENIĄŻEK SPOKOJNIE (PROLOG)

rfin-prol1

Ott Tänak i Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) wygrali pierwszy odcinek Rajdu Finlandii, rundy mistrzostw świata. Estończycy o 0,7 sekundy wyprzedzili liderów klasyfikacji FIA WRC – Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula (Hyundai i20 Coupe WRC).

Trzecie miejsce ze stratą 0,8 sek. zajęli Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC). Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Skoda Fabia R5) klasyfikowani pojechali spokojnie.

Kierowcy w Citroenach musieli zadowolić się ex aequo szóstym miejscem, a wyprzedzili ich jeszcze Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Esapekka Lappi i Janne Ferm (Toyota Yaris WRC).

W WRC 2 wygrali dość niespodziewanie Włosi: Fabio Andolfi i Emanuele Inglesi (Škoda Fabia R5).

Jedyna polska załoga, reprezentanci Automobilklubu Polski, Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w Skodzie Fabii od zwycięzcy odcinka byli wolniejsi o 9 sekund.