RAJD FRANCJI 2017: ŚWIETNY NEUVILLE, NASI NA MECIE (2. ETAP)

rfkor_2_1

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC) zostali liderami po drugim etapie Tour de Corse – Rallye de France, rundy Mistrzostw Świata (FIA WRC).

Belgowie wygrali w sobotę trzy spośród czterech odcinków specjalnych. Tymczasem ich najgroźniejsi rywale mieli problemy. Dwie polskie załogi powróciły do rywalizacji i ukończyły dzień na rampie mety.

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Peugeot 208 T16) oraz Jakub Brzeziński i Szymon Marciniak (Citroën DS3 R3T) dzięki wysiłkom serwisów stanęli do dalszej rywalizacji. Mechanicy spisali się znakomicie, bowiem samochody nie sprawiały większych problemów. Obaj kierowcy Automobilklubu Polski jechali szybko, zajmując miejsca w górnej połowie stawki startujących załóg (na OS 8 zajęli np. odpowiednio miejsca 20 i 21).

rfkor_2_2

Wewnętrzny polski pojedynek na odcinkach zakończył się wynikiem 3:1 dla Pieniążka. Warto jednak zaznaczyć, ze o ile występuje on w klasie WRC 2, to “Colin” Brzeziński występuje w WRC 3. Czekamy na jutrzejszą, równie dobrą postawę naszych zawodników!

Tymczasem w rajdzie “szalał dziś Thierry Neuville. Kierowca Hyundaia wygrał dwa pierwsze odcinki specjalne, awansując na drugie miejsce przed Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassię (Ford Fiesta RS WRC). Do liderów, Krisa Meeke i Paula Nagle tracili tylko 1,5 sekundy. Jednak dla załogi Citroëna C3 WRC był to ostatni OS w dniu dzisiejszym – dojechali do mety próby w dymiącym samochodzie.

rfkor_2_3

Ósmy odcinek specjalny wygrał Ogier, ale na następnej próbie obrońca tytułu miał problemy z Fordem i stracił sporo sekund. Po dru8gim etapie strata do Belgów wynosi 38,9 sekundy.

Na miejsce na podium wskoczyli Dani Sordo i Marc Martí (Hyundai i20 Coupe WRC), wyprzedzając Jari- Mattiego Latvalę i Miikkę Anttilę (Toyota Yaris WRC). Craig Breen i Scot Martin (Citroën C3 WRC) stracili dziś dwie pozycje. Szóste miejsce zajmują Hayden Paddon i John Kennard (Hyundai i20 Coupe WRC).

rfkor_2_4

W WRC 2 prowadzą nadal Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (Škoda Fabia R5), siódmi w klasyfikacji generalnej. Stéphane Sarrazin i Jacques -Julien Renucci (także Škoda Fabia R5) stracili na oststnim odcinku jedno miejsce, spadając za Teemu Suninena i Mikko Markkulę (Ford Fiesta R5). dziesiątkę zamykają Yohan Rossel i Benoît Fulcrand (Citroën DS3 R5).

W niedzielę rozegrane zostaną tylko dwie próby: Antisanti – Poggio di Nazza (53,78 km) oraz Porto-Vecchio – Palombaggia (17,25 km), stanowiący Power Stage.