RAJD KATARU 2020: PRZYGOŃSKI Z DRUGIM CZASEM (4. ETAP)

Podczas trzeciego etapu Rajdu Kataru, pierwszej w tym sezonie rundy Pucharu Świata FIA cross country, Kuba Przygoński i Timo Gottschalk osiągnęli drugi czas przejazdu.

Odcinek specjalny został skrócony z powodu silnego wiatru i burzy piaskowej. Drugi z zaplanowanych na środę OS-ów odwołano.


Zobacz także:

SPORT


 

Przed ostatnim dniem rywalizacji jadący Toyotą Hilux zespół utrzymuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warunki atmosferyczne panujące rano na trasie czwartego etapu rajdu Kataru postawiły start zawodników pod znakiem zapytania. Organizatorzy przesuwali rozpoczęcie rywalizacji, by po spotkaniu z zawodnikami podjąć decyzję o skróceniu odcinka specjalnego z pierwotnych 220 km do 120 km. Odwołano również 5. OS o długości 125 km. Przygoński i Gottschalk zachowali wobec tych trudności spokój i na krótkim dystansie uplasowali się tuż za Saudyjczykiem Yazeedem Al-Rajhim (Toyota Hilux).

– Organizatorzy zastanawiali się, czy w ogóle puścić dzisiejszy odcinek, bo nie mogły latać helikoptery medyczne. Na szczęście wspólnie za zawodnikami ustalono, że przejedziemy skróconą trasę. Na odcinku panował silny wiatr, ale widoczność była dosyć dobra. Wiatr odczuwaliśmy nawet w samochodzie i w zależności od jego kierunku, jechaliśmy wolniej lub szybciej¬ – powiedział Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team.

Nasz załoga straciła do Al-Rajhi’ego 2.34 min. W starciu trzech Toyot najwolniejszy tego dnia okazał się Nasser Al-Attiyah.

– Mieliśmy dziś dobre tempo. Dogoniliśmy Nassera i go wyprzedziliśmy. Później niestety przebiliśmy oponę, więc musieliśmy szybko zmienić koło i kontynuować jazdę. Dziś druga pozycja, więc zadanie wykonane – dodał Przygoński.

Przed ostatnim dniem rajdu Kataru prowadzi Nasser Al-Attiyah, przed Yazeedem Al-Rajhim i załogą Orlen Team. Przygoński i Gottschalk tracą do lidera ponad 2 godz., a do drugiego miejsca prawie 45 min. W czwartek zawodnicy pokonają odcinek o długości 254,58 km z metą w Ash Shafallahiyah.

Wyniki Rajdu Kataru po czwartym etapie:
1. AL-ATTIYA i BAUMEL (Toyota Hilux) – 9:36.06 godz.;
2. ALRAJHI i ORR (Toyota Hilux) – strata 1:16.06 godz.;
3. PRZYGOŃSKI i GOTTSCHALK (Toyota Hilux) – 2:00.59 godz.;
4. AL MOHANNADI i DELAUNAY (POLARIS RZR 1000 TURBO) – 2:46.44 godz.;
5. AL-KUWARI i LUCCHESE (CANAM MAVERICK X3) – 2:57.51 godz.;
6. ALSAIF i OBAID (CANAM X3 2019) – 3:11.10 godz.;
7. WOROBIEW i SZUBIN (OT3 OVERDRIVE) – 3:23.29 godz.;
8. KOOLEN i BRUYNKENS (OT3 OVERDRIVE) – 3:25.48 godz.;
9. SZALAY i BUNKOZCI (OPEL GRANDLAND X) – 3:50.55 godz.;
10. SZMOTIEW i RUDNICKIJ (CANAM MAVERICK) – 5:40.16 godz.