RAJD LIEPAJA 2014: KAJETANOWICZ POJEDZIE JAKO 15-TY

kajetan_r1

W drugiej rundzie Mistrzostw Europy, która rozgrywana jest na Łotwie, załoga Lotos Rally Team – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran uzyskali dobry czas i zajęli 5 miejsce na odcinku kwalifikacyjnym.

Dzięki temu Kajetan jako piąty z kolei kierowca mógł wybrać pozycję podczas popołudniowej ceremonii i na odcinkach specjalnych sobotniego etapu Kajta i Jarka zobaczymy jako 15 załogę – za Craigiem Breenem, który był drugi podczas tego rajdu w zeszłym roku, a przed Bryanem Bouffierem, Wicemistrzem Europy w 2013 r.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD LIEPAJA 2014


Łotewski rajd ERC zapowiada się niezwykle ciekawie. Najlepsi kierowcy i trudne warunki, jakie tu panują spowodują, że rywalizacja będzie zacięta. Dzisiejsza pogoda jest diametralnie różna od tej, z którą kierowcy spotkali się wczoraj podczas zapoznania z trasą. W czwartkowe popołudnie na drogach był lód, dziś sypie śnieg i zniknęło oblodzenie. To pierwszy start w karierze Kajetana Kajetanowicza w rajdzie, w którym wymagana jest jazda na oponach z długim kolcem.

Kajetan Kajetanowicz (Lotos Rally Team – Automobilklub Polski): Dużo nowości czeka nas na tym rajdzie – przede wszystkim sam rajd. Nigdy tu nie byliśmy, nigdy też nie jechałem na oponie wyposażonej w długi kolec. Samochód, którym startuję, jest wciąż dla mnie nowy i cały czas poznaję jego możliwości. Myślę, że start na tak szybkich odcinkach specjalnych to niesamowite przeżycie, szczególnie na nawierzchni szutrowej częściowo pokrytej śniegiem. To fantastyczna sprawa! Jesteśmy tu przede wszystkim po to, aby zebrać bardzo cenne doświadczenie. Nie mogę się doczekać startu!

Jarek Baran: Ten rajd jest trochę podobny do tego, z którym mieliśmy do czynienia na Litwie. Odcinki są bardzo szybkie, ale to nie znaczy, że są tu same proste. Jest bardzo dużo szybkich zakrętów, które następują sekcjami. Tempo jest bardzo zmienne i zdarzają się kilometry dynamicznych partii i sporo ciasnych zakrętów. Odcinki bardzo nam się podobają i mamy nadzieję, że jutro pokonamy je w dobrym tempie.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner Lotos Rally Team – Grupa Lotos – a także Driving Experience i CUBE.ITG.

Fot.: M. Snopkowski