RAJD MAZOWIECKI 2012: CITROEN LIDERÓW NAJSZYBSZY

Liderzy Rajdowego Pucharu Polski: Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski w Citroenie C2-R2 podczas Rajdu Mazowieckiego odnieśli swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Damian Tomala i Mateusz Martynek (Honda Civic) wygrali pierwszy i ostatni odcinek specjalny i na mecie w Kozienicach stanęli na drugim miejscu podium, tracąc zaledwie 1,5 sekundy do zwycięzców. Trzecie miejsce w trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Polski zajęła załoga Hondy Civic – Jacek Jurecki i Michał Trela.

Przygoda na ostatnim odcinku kosztowała braci Jarosława i Marcina Szeja (Opel Astra) miejsce na podium. Ostatecznie załoga Automobilklubu Polski zajęła czwartą pozycję, tuż przed Sławomirem Ogryzkiem i Zbigniewem Cieślarem (Citroen C2-R2).


Zobacz także:
RAJD MAZOWIECKI 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD MAZOWIECKI 2012: OSTATNIE PRZYGOTOWANIA
RAJD MAZOWIECKI 2012: MÓWIĄ PRZED STARTEM
RAJD MAZOWIECKI 2012: CHCE POJECHAĆ 65 ZAŁÓG
RAJD MAZOWIECKI 2012: CITROEN GOTOWY DO WALKI
RAJD MAZOWIECKI 2012: CORAZ WIĘCEJ ZGŁOSZEŃ
RAJD MAZOWIECKI 2012: DYREKTOR MACIEJEWSKI ZAPRASZA


Po 3 rudzie Rajdowego Pucharu Polski liderem jest Sylwester Płachytka z 39 punktami na koncie. 12 punktów mniej ma Damian Tomala, a z 16 oczkami trzecie miejsce zajmuje Jacek Jurecki.

W klasie Gość najszybsi byli Mariusz Stec z Michałem Przystupą (Mitsubishi Lancer EVO). Drugie miejsce zajęli Radosław Raczkowski i Mariusz Kosiński w Citroenie DS3. Trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci Automobilklubu Polski Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w Fordzie Fiesta.

Rajd okazał się bardzo udanaąimprezą.

Zobacz wyniki rajdu i odcinków specjalnych: rajdmazowiecki.pl

Fot.: Zespoły oraz Leszek Chłuda, Tomasz Filipiak