RAJD MEKSYKU 2015: POCZĄTEK OGIERA, KUBICA ÓSMY (1. DZIEŃ)

RM_d1_1

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak w Fordzie Fiesta RS WRC zajmują ósme miejsce po dwóch odcinkach Rajdu Meksyku, trzeciej rundy Mistrzostw Świata WRC 2015.

Po pierwszym dniu zmagań prowadzą obrońcy tytułu mistrzowskiego i liderzy tegorocznej rywalizacji, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC).

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD MEKSYKU 2015


 

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu odbyły się dwie próby. OS 1 to przejazd ulicznej trasy wytyczonej w Guanajuato o długości 1,01 kilometra. Wygrali ją Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC). Niespodzianką było drugie miejsce załogi Lorenzo Bertelli i Giovanni Bernacchini (Ford Fiesta RS WRC), którzy stracili 0,2 sekundy. o,4 sek. za zwycięzcami metę osiągnęli Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC).

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak uzyskali ósmy czas, tracąc 0,9 sek.

OS 2 to Super Special o długość OS: 4,6 km. dominowały na nim załogi w Volkswagenach RS Polo WRC: Sébastien Ogier i Julien Ingrassia, Andreas Mikkelsen i Ola Floene (strata 1,2 sek.) oraz Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (1,3 sek.). Robert Kubica i Maciej Szczepaniak mieli dziewiąty czas (3,3 sek.) i zajmują ósmą pozycję w klasyfikacji po 1. dniu, tracąc 3,8 sek.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul tracą do Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii 1,2 sek., tyle samo co Andreas Mikkelsen i Ola Floene. Mads Ostberg i Jonas Andersson (Citroën DS3 WRC) mają stratę 2,1 sek.

Do zakończenia pierwszego etapu Rally Guanajuato México 2015 pozostało osiem odcinków specjalnych, do mety – aż dziewiętnaście.