RAJD MONTE CARLO 2021: OGIER MOCNO OTWIERA NOWY SEZON

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC) świetnie rozpoczęli nowy sezon mistrzostw świata FIA WRC. Nie tylko wygrali zawody, ale wywalczyli komplet możliwych do zdobycia punktów.

Obrońcy tytułu okazali się bowiem także najlepsi na ostatnim odcinku specjalnym Briançonnet – Entrevaux, który był wyznaczony jako Power Stage.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD MONTE CARLO


 

W tym roku rajd liczył 15. odcinków specjalnych.

Ogier i Ingrassia objęli prowadzenie na czwartym z nich. Na mecie, drudzy w klasyfikacji Elfyn Evans i Martin Scott (Toyota Yaris WRC) stracili do nich 32,6 sek. Trzecie miejsce (1.13,5 min.) zajęli ubiegłoroczni triumfatorzy, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC).

Na kolejnych miejscach w wynikach znaleźli się: Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen (Toyota Yaris WRC), Dani Sordo i Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC), Takamoto Katsuta i Daniel Barritt (Toyota Yaris WRC), Andreas Mikkelsen i Ola Fløene (Škoda Fabia Rally2 Evo), Gus Greensmith i Elliott Edmondson (Ford Fiesta WRC), Adrien Fourmaux i Renaud Jamoul (Ford Fiesta R5 MkII) oraz Eric Camilli i François- Xavier Buresi (Citroën C3 Rally2).

Na Power Stage punktowali Sebastien Ogier, Kalle Rovanperä, Elfyn Evans, Thierry Neuville i Dani Sordo.

Polacy nie startowali.