RAJD NADWIŚLAŃSKI 2024: NIE MA MOCNYCH NA GRZEGORZA GRZYBA!

Grzegorz Grzyb jest liderem Rajdu Nadwiślańskiego po pierwszym dniu rywalizacji.

Aktualny mistrz Polski wygrał wszystkie cztery odcinki specjalne otwierające rywalizację w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Zobacz także:

RAJD NADWIŚLAŃSKI 2024: RUSZYŁA SOBOTNIA RYWALIZACJA
 

RAJDY


 

Grzegorz Grzyb pilotowany przez Adama Biniędę systematycznie budował swoją przewagę od pierwszej sobotniej próby. Po południowej pętli przewaga nad Łukaszem Byśkiniewiczem i Danielem Siatkowskim wynosiła równo 5 sekund. Na starcie drugiej pętli Grzyb dołożył kolejnych kilka sekund, a na ostatnim sobotnim odcinku specjalnym – drugim przejeździe Wilkowa – ugruntował swoją pozycję lidera.

Trzecie miejsce jeszcze przed ostatnim sobotnim odcinkiem zajmowali Jarosław i Marcin Szeja. Jednak to właśnie ten ostatni odcinek był kluczowym dla pozycji braci Szejów w klasyfikacji końcowej dnia. Na próbie Wilków 2 stracili do Grzegorza Grzyba aż… 17 sekund i spadli na piąte miejsce.

Trzecia pozycja po czterech OS przypadła w udziale zespołowi Jakub Matulka / Daniel Dymurski. Wszystkie załogi zajmujące po pierwszym dniu pozycje na prowizorycznym podium ścigają się samochodami Skoda Fabia Rally2.

W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania kolejnych sześć odcinków specjalnych, tym razem rywalizacja przeniesie się na wschód od Puław, w kierunku Lublina.

Czołówka Rajdu Nadwiślańskiego po 1 dniu

1. Grzegorz Grzyb / Adam Binięda Skoda Fabia Rally2
2. Łukasz Byśkiniewicz / Daniel Siatkowski Skoda Fabia Rally2 +11.3
3. Jakub Matulka / Daniel Dymurski Skoda Fabia Rally2 +21,7
4. Łukasz Kotarba / Jakub Wróbel Citroen C3 Rally2 +24,9
5. Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 +30.4 sek