RAJD POLSKI KOBIET: CASTROL KOLEJNYM SPONSOREM

Współpraca pomiędzy firmami Castrol i Seat została poszerzona o działania na rzecz wzrostu świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa kobiet.

W tym roku do grona sponsorów Rajdu Polski Kobiet, obok Seat, dołączyła firma Castrol. Druga edycja tej imprezy, organizowanej przez Fundację Teraz Kobiety, odbędzie się w dniach 26-27 maja. Sportowa rywalizacja i edukacja – to najważniejsze elementy, które zdecydowały o zaangażowaniu firmy Castrol w Rajd Polski Kobiet. W wydarzeniu wezmą udział panie nie tylko realizujące się w swojej pasji, kochające samochody i aktywne życie, lecz także dbające o zdrowie. Najważniejszym celem akcji jest walka z chorobami nowotworowymi u kobiet i promowanie wykonywania badań profilaktycznych.

– Rajd, oprócz promocji edukacji zdrowotnej, jest również doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo za kierownicą – mówi Marek Sobolewski, Dyrektor Sprzedaży w Castrol. Odpowiedzialna jazda samochodem to przecież nie tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, lecz także dbałość o samochód. Razem z Seatem chcemy zwrócić uwagę kobiet na bardzo ważne aspekty bezpieczeństwa w samochodzie, takie jak regularne przeglądy, kontrola stanu ogumienia, oświetlenia, hamulców czy płynów eksploatacyjnych.


Zobacz także:
RAJD POLSKI KOBIET: WYŚCIG O ZDROWIE JUŻ W MAJU
RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE


Tegoroczna edycja Rajdu Polski Kobiet odbędzie się w dniach 26-27 maja na trasach w okolicach Warszawy. Do rywalizacji stanie kilkadziesiąt załóg, w składzie których znajdą się m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz, prezenterki Agnieszka Szulim i Anna Popek, aktorka Ewa Gawryluk czy Minister Sportu i Turystyki Anna Mucha.

Na trasie rajdu będą stały mammobusy, cytobusy i ambulanse do poboru krwi, z których będą mogły skorzystać wszystkie mieszkanki miast i gmin, przez które będzie wiodła trasa rajdu. Badaniom zostaną poddane także wszystkie uczestniczki imprezy. Natomiast eksperci Castrol będą służyć radą w zakresie dbałości o bezpieczeństwo auta – podczas rajdu będzie można m.in. sprawdzić poziom oleju.

Castrol i Seat od dwóch lat, w ramach globalnego strategicznego kontraktu, wspólnie opracowują nowatorskie technologie i rozwijają środki smarne. Na rynku polskim obaj partnerzy od roku prowadzą działania biznesowe, a obecnie poszerzają je o aktywności marketingowe. Jedną z nich jest udział w Rajdzie Polski Kobiet. Obie firmy planują także wspólne akcje sprzedażowe i promocje w autoryzowanych serwisach Seata.

Matki, badajcie się dla swoich najbliższych!

Rak to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce, a drugą w Europie. Rocznie diagnozowanych jest 3 miliony nowych przypadków, a 1,7 miliona osób umiera z powodu chorób nowotworowych. Z badań wynika, że w Polsce na 100 tys. kobiet – 15 choruje z powodu raka szyjki macicy (jest to najwyższy wskaźnik w Europie), a na raka piersi 30 kobiet na 100 tys. Umieralność na raka piersi rośnie w tempie 1,6% rocznie, a struktura zaawansowania klinicznego jest fatalna. Rak piersi po prostu wykrywany jest zbyt późno. Tylko w 20% przypadków chorobę rozpoznaje się we wczesnym stadium zaawansowania. Wtedy szanse na wyleczenie są bardzo duże. Najwięcej zachorowań obserwuje się u kobiet między 50 a 70 rokiem życia. Problem dotyczy jednak wszystkich kobiet po 20 roku życia. Prawdopodobieństwo wystąpienia raka rośnie z wiekiem.

– Wciąż bardzo mała liczba kobiet przeprowadza badania profilaktyczne, które mogą uratować ich życie. Najgorzej pod tym względem wypadają panie na Mazowszu. Dlatego w tym roku Rajd Polski Kobiet odbędzie się właśnie na terenie tego województwa. Data startu Rajdu również nie jest przypadkowa – chcemy uświadomić kobietom, że powinny się badać nie tylko ze względu na siebie, ale także na swoich najbliższych! – powiedziała Krystyna Backiel, Prezes Fundacji Teraz Kobiety i organizatorka rajdu.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety, z pomysłodawczynią – dr Krystyną Backiel na czele. Partnerami samochodowymi są SEAT i SUBARU, pojedyncze załogi kobiece wystawią: dealer BMW Bawaria Motors, dealer Mercedesa, dealer LEXUS, a także Volvo Auto Polska. Imprezę wspierają m.in.: Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Grupa Medyczna LUX MED FADO, Grupa Medyczna MEDICA z Łodzi, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku, Castrol, Urzędy miast i gmin leżących na trasie II edycji Rajdu Polski Kobiet, Elektoralna Dental Clinik, Automobilklub Centrum z Warszawy, AM Art-Media Agencja PR, ATS – System.

Dyrektorem Rajdu Kobiet jest znany i ceniony działacz, Witold Prószyński.

Patronem medialnym Rajdu Polski jest m. innymi Newsauto.pl.

Fot.: Castrol