RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE

26 maja 2012 roku na ulicy Malowniczej w Warszawie odbędzie się uroczystość startu 2. edycji Rajdu Polski Kobiet. Jak przewiduje dyrektor zawodów, Witold Prószyński, trasa będzie wiodła przez miejscowości położone wokół Warszawy – Otwock, Karczew, Górę Kalwarię, Podkowę Leśną, Lesznowolę, Otrębusy, Konstancin i Piaseczno.

Zostanie ona przygotowana tak, aby mogły ją przejechać nawet samochody osobowe z napędem na jedną oś. Wyjątkowo w rajdzie będą mogły brać udział również załogi męskie – w charakterze wsparcia operacyjnego. Przewidywany jest udział m.in. Rafała Sonika, Przemka Salety, Waldemara Błaszczyka, Kamila Butruka oraz oczywiście Jarka Kazberuka (który jest przecież Twarzą Rajdu). W rajdzie wezmą udział znanych piosenkarek, aktorek oraz celebrytek.


Zobacz także:
RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE
RAJD POLSKI KOBIET: WYŚCIG O ZDROWIE JUŻ W MAJU


Partnerami samochodowymi imprezy są Seat i Subaru, pojedyncze załogi kobiece wystawią: dealer BMW Bawaria Motors, dealer Mercedesa, dealer Lexsusa, a także Volvo Auto Polska.

Uczestniczki Rajdu będą miały wykonane badania profilaktyczne (podczas rajdu) w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku oraz Warszawskim Centrum Onkologii (mammografia i cytologia). Na całej trasie Rajdu będą podstawione Mammobus firmy MEDICA z Łodzi, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z usług których będą mogły skorzystać wszystkie mieszkanki miast i gmin przez które będzie wiodła trasa Rajdu.

Główny organizator imprezy – Fundacja Teraz Kobiety – bardzo liczy na zaangażowanie władz tych miast i pomoc w sfinansowaniu części badań mammograficznych dla tych kobiet, które zgłoszą się do badania, a nie są zakwalifikowane do bezpłatnych badań skryningowych (dotyczy pań, które nie przekroczyły 50-ego roku życia, tj. grupa wiekowa 35-50 lat).

Nocleg zaplanowany jest pod Warszawą – w hotelu Cyprus w Książenicach. Drugiego dnia, tj. 27 maja zawody przyłączą się do lokalnego rajdu, który odbywać się będzie z okazji Dni Piaseczna.

Przewidywana długość trasy to ok. 200 km po drogach asfaltowych i szutrowych. Do udziału w imprezie będą dopuszczone samochody typu SUV (z napędem 4×4) oraz osobowe dowolnej marki, rodzaju paliwa i pojemności silnika, które zostaną podzielone na klasy.

Obsługę medialną imprezy zapewnią stacje telewizyjne (m.in. TVN, TVN 24, TVN Info, TVN Turbo, Polsat Caffe, Polsat News, TV4, TVP Info, TVP1), jak również lokalne stacje telewizyjne oraz portale motoryzacyjne, kobiece, a także medyczne. Patronem medialnym jest także serwis NewsAuto.pl.

Fundacja wraz z Seat Iberia Motor Company SA oraz Subaru Import Polska będzie tez współorganizatorem pikników medycznych na terenie całego kraju, w tym w: Warszawie (21-22 kwietnia), Gdyni i Gdańsku (12-13 maja), Mińsku Mazowieckim (1 lipca), Szczecinie (28-29 lipca), Lublinie (dożynki w mieście) i Krakowie.

Głównym Organizatorem Rajdu Polski Kobiet (jak i jego pomysłodawcą oraz inicjatorem) jest dr Krystyna Backiel i Fundacja Teraz Kobiety, której jest prezesem. Współorganizatorami zaś m. in.: Polski Związek Motorowy, Automobilklub Centrum, Seat – Iberia Motor Company oraz Subaru Import Polska.

Regulamin Rajdu Kobiet dostępny jest pod adresem internetowym rajd-polski-kobiet.pl/regulamin-uzupelniajacy-2, tam tez zamieszczona jest informacja o zgłoszeniach do zawodów.