RAJD POLSKI KOBIET: SPORT I PROFILAKTYKA

Konferencją prasową, na którą zaproszone były m. innymi Ewa Kopacz – Marszałek Sejmu RP, Barbara Kudrycka – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki, Agnieszka Kozłowska Rajewicz – Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Beata Małecka–Libera – Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia rozpoczął się 2. Rajd Polski Kobiet.

Impreza promuje badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania zmian nowotworowych u kobiet.

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej edycji Rajdu odbędzie się dzisiaj, 26 maja o godzinie 9.15 w Warszawie przy ul. Malowniczej 29. Stąd załogi udadzą się na rajdowe trasy, przygotowane przez Komandora Rajdu Witolda Prószyńskiego, wiodące przez podwarszawskie miejscowości (Otwock, Karczew, Góra Kalwaria, Lesznowola, Otrębusy, Piaseczno). Rajd potrwa do jutra (27 maja) do godzin popołudniowych – wtedy to zostaną ogłoszone jego sportowe wyniki.


Zobacz także:
RAJD POLSKI KOBIET: JADĄ PO ZDROWIE
RAJD POLSKI KOBIET: WYŚCIG O ZDROWIE JUŻ W MAJU
RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE
RAJD POLSKI KOBIET: CASTROL KOLEJNYM SPONSOREM


W trakcie II edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki będą miały zorganizowane badania mammograficzne oraz cytologiczne w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie rajdu rozstawione będą mammobusy, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogły skorzystać mieszkanki okolicznych miejscowości. W tych miastach, w których znajdują się placówki szpitalne, np. w Piasecznie – specjalne dyżury pełnić będą gabinety ginekologiczne i mammograficzne.

– Organizując Rajd chcemy nie tylko pokazać, że kobiety doskonale radzą sobie za kółkiem. Podstawowym jego celem jest zwrócenie uwagi na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie. Chcemy zachęcić kobiety do przeprowadzania cyklicznych badań – mówi dr Krystyna Backiel, Prezes Zarządu Fundacji Teraz Kobiet, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety. Partnerami samochodowymi są Seat, Subaru, Volvo Auto Polska. Partnerem strategicznym i sponsorem 2. edycji Rajdu Polski Kobiet jest marka Castrol. Oficjalnym Partnerem Fundacji – jest Iberia Motor Company. Sponsorem 2. edycji Rajdu Polski Kobiet jest Volvo Auto Polska.

Imprezę wspierają m.in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Grupa Medyczna LUX MED FADO, Grupa Medyczna MEDICA z Łodzi, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku, Urzędy miast i gmin leżących na trasie II edycji Rajdu Polski Kobiet, Elektoralna Dental Clinik, Automobilklub Centrum z Warszawy, AM Art-Media Agencja PR, ATS – System, Estee Lauder.

Patronem medialnym jest m.in. portal NewsAuto.pl

Więcej na stronie: rajd-polski-kobiet.pl.