RAJD PORTUGALII 2014: Z DOMŻAŁĄ I ZAWADĄ W JUNIOR WRC

Aron_port

Aron Domżała oraz Przemysław Zawada w tym roku wypływają na szerokie międzynarodowe wody i rozpoczynają rywalizację w cyklu Junior WRC.

Ich kalendarz obejmuje 6 rajdów począwszy od Portugalii, przez Polskę, Finlandię, Niemcy i Francję, na Wielkiej Brytanii kończąc. W tym nowym wyzwaniu wspierać ich będzie doświadczony zespół C-Rally, zapewniający między innymi obsługę techniczną Citroena DS3 R3.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD PORTUGALII 2014


Aron Domżała: Bardzo się cieszę, że wreszcie spełnię swoje rajdowe marzenie i wystartuję w pełnym cyklu juniorskich Rajdowych Mistrzostw Świata. W serii weźmie udział 12 kierowców, niektórzy z nich z niemałym doświadczeniem na arenie międzynarodowej, co jeszcze bardziej mnie motywuje. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z ekipą C-Rally, która zajmować się będzie obsługą mojego Citroena, a także wspiera mój osobisty rozwój jako kierowcy rajdowego. Do zobaczenia w Portugalii!

Przemysław Zawada: Niezmiernie cieszę się, iż dołączę do niewielkiego grona Polaków, mających za sobą starty w pełnym cyklu zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Świata. To kolejny krok w długo budowanej karierze. Mam szczerą nadzieję, że luźne nawierzchnie – faworyzowane przez Arona – umożliwią nam nie tylko wzięcie udziału w mistrzostwach, ale i walkę o najwyższe cele, czyli podium w Junior WRC. Trzymajcie za nas kciuki!

Załogę Domżała i Zawada (Citroen DS3 R3) wspierają: Radius Projekt, C-Rally, Hertz, Nivette Luxury Cars.

Do Vodafone Rally de Portugal, czwartej rundy Mistrzostw Świata, zgłoszono 85 załóg, w tym w 15 w samochodach WRC. Z Polski zgłosiły się cztery załogi. Robert Kubica z Automobilklubu Polski i Maciej Szczepaniak (Fiesta WRC) mają numer 10, Aron Domżała i Przemysław Zawada (Citroën DS3 R3T) – 36, Hubert Ptaszek i Kamil Kozdro – 91, a Szymon Kornicki i Przemysław Mazur (Ford Fiesta R2) – 112.

Hyundai wystawia drugi zespół jako Manufacturer Team. Kierowcą Hyundai Motorsport N będzie Dani Sordo. Ott Tänak i Henning Solberg wracają do Fordów Fiesta WRC. Khalid al-Qassimi otrzyma trzeciego Citroëna DS3 WRC.

W WRC 2 zgłoszono 20 załóg, dziewięć w Fiestach R5 (Protasow, Ketomaa, Barrable, Åhlin, Fuchs, Tidemand, al-Ketbi, bin Eidan, McCormack). Nasser al-Attiyah i Giovanni Bernacchini wsiądą do Fiesty RRC. Odwołano debiut Citroëna DS3 R5, którego miał poprowadzić Sebastien Chardonnet. Podobno samochód nie otrzymał homologacji 1 marca.

Poza WRC 2, Fiesty R5 zgłosili Lorenzo Bertelli, Rui Madeira, João Barros, Diogo Salvi i Gustavo Sosa. Washio Shunichi przedstawi Toyotę Vitz R1B.

Źródło: pzm.pl