RAJD PRESOV 2012: L-SPRT – POJADĄ BRONIĆ TYTUŁU

Rally Presov, który odbędzie się w dniach 13 – 14 kwietnia, rozpocznie rajdowy sezon u naszych południowych sąsiadów. Zawody z bazą w trzecim co do wielkości mieście Słowacji będą stanowić dwie rundy mistrzostw tego kraju. W harmonogramie znalazło się 10 oesów o łącznej długości przeszło 165 kilometrów.

Podczas piątkowego etapu zawodników czeka sześć prób, a część z nich zostanie rozegrana już po zmroku. Na sobotę przewidziano natomiast cztery odcinki specjalne. Ze specyficznymi trasami ponownie zmierzą się reprezentanci Lotos – Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy będą bronić tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji samochodów produkcyjnych.

Wojtek Chuchała: Rally Presov i słowackie OS-y zawsze bardzo miło wspominam. Rok temu zajęliśmy tam drugie miejsce, a finalnie zostaliśmy Mistrzami Słowacji w ence. Będziemy walczyć o możliwie najlepszy wynik, a co więcej, możemy potrenować przed Rajdem Świdnickim. Już się nie mogę doczekać, żeby złapać rajdowe tempo na asfaltowym odcinku i poczuć te wszystkie przeciążenia, wgniatające w fotel. Bardzo miło byłoby zobaczyć wielu polskich kibiców, którzy na pewno dopingowaliby nas do szybkiej i efektownej jazdy. Zatem damy z siebie wszystko, aby dobrze zaprezentować naszych Partnerów: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO.

Kamil Heller: Tydzień przed Rajdem Świdnickim wystartujemy w Rally Presov, który otworzy zmagania w słowackim czempionacie. W ubiegłym roku osiągnęliśmy w nim bardzo dobry wynik, więc tym razem również postaramy się pojechać szybkim, niekoniecznie treningowym tempem. Mamy nadzieję, że będzie to dobry wstęp do kolejnych asfaltowych rajdów, czekających nas w tym sezonie. Zapraszamy na słowackie odcinki specjalne wszystkich spragnionych rywalizacji kibiców.