RAJD SARDYNII 2013: ZMARZNIĘTY PRZYGOŃSKI (1. ETAP)

Przygonsky34

Dziewięć godzin jazdy na motocyklu w deszczu to naprawdę wyzwanie i test dla wychładzającego się organizmu – powiedział Kuba Przygoński po I etapie trzeciej eliminacji rajdowych Mistrzostw Świata Cross-Country FIM.

Dla zawodników był on walką z trudną trasą i pogodą. Motocyklista Orlen Team i Automobilklubu Polski zajął trzynastą pozycję na mecie.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Techniczne i trudne nawigacyjnie tereny Sardynii stanowią rewelacyjne przygotowanie do zaskakujących etapów najważniejszych zawodów w roku – Rajdu Dakar. Nieprzyjemna pogoda znacznie utrudniła jazdę wszystkim zawodnikom tegorocznego Sardegna Rally Race. Dzisiejszym liderem był kolega Kuby z fabrycznego zespołu KTM-a – Marc Coma – wygrywając oba odcinki specjalne. Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar – Cyril Despres – po raz pierwszy w barwach nowego teamu, jadąc na motocyklu Yamaha. Trzecią pozycję zajął – świetnie znający wyspę – Włoch, Alessandro Botturi. Kuba stracił dziś do lidera 9.36 minuty.

– Było dziś bardzo zimno i deszczowo, co znacznie utrudniło nam jazdę. Staram się jechać jak najlepiej, jednak wiem, że na tym rajdzie mam bardzo mocną konkurencję, jeśli chodzi o takie tereny. Ja w tych warunkach jeżdżę bardzo rzadko, a moi rywale zwykle mieszkają w podobnych okolicach. Na pewno z dnia na dzień będzie mi się jechało coraz lepiej i mam nadzieję, że sukcesywnie będę nadrabiać stratę do lidera. Staram się również eliminować ewentualne błędy nawigacyjne, które tutaj bardzo łatwo popełnić, a to z pewnością też świetny trening -– powiedział Kuba Przygoński.

Drugi etap rajdu na Sardynii będzie liczył 292 km i składał się z dwóch odcinków specjalnych – o długości 60 i 54 km. Trasa przebiegnie pomiędzy miastami Araborea i rejonami Chia.

Wyniki 1. etapu Sardegna Rally Race 2013
1. Marc Coma (KTM) – 2:27.34 godz.;
2. Cyril Despres (Yamaha) – strata 55 sek.;
3. Alessandro Botturi (Yamaha) – 1.17 min.;
4. Paolo Ceci (Yamaha) – 1.37 min.;
5. Ruben Faria (KTM) – 3.15 min.;
6. Joan Pedrero (Beta) – 4.25 min.;
7. Mauro Uslenghi (Husqvarna) – 4.44 min.;
8. Andrea Mancini (Beta) – 5.35 min.;
9. Jordi Viladoms (Gas Gas) – 5.52 min.;
10. Paulo Goncalves (Honda) – 6.42 min.;
13. Kuba Przygoński (KTM) – 9.36 min.