RAJD SAUERLAND KLASSIK: 600 KILOMETRÓW PRZED AUDI TRADITION

audi-trady12

Odbywający się w dniach od 4 do 7 października rajd Sauerland Klassik, inauguruje jesienny sezon imprez oldtimerów. Audi Tradition wystawia w nim dwa przedwojenne klasyki – Wanderera W 25 Cabriolet i Audi 920 Cabriolet.

Do udziału w rajdzie, którego pierwsza edycja odbyła się w roku 2015, zgłoszono ponad 130 zabytkowych samochodów, które pokonają 600-kilometrową trasę.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

SPORT


 

Jednym z modeli zgłoszonych do imprezy jest Audi 920 w wersji kabriolet. Był to ostatni model Audi debiutujący przed II wojną światową. Na rynek wszedł w roku 1939 i był pozycjonowany jako pojazd wyższej klasy średniej. Napędzane przez sześciocylindrowy silnik rzędowy auto, rozpędzało się do 130 km/h i szybko znalazło duże grono nabywców. Wybuch wojny zahamował jego sukces.

Początkowo, samochody te były produkowane głównie na eksport. Ostatni egzemplarz Audi 920 opuścił hale produkcyjne w Zwickau jeszcze w 1940 roku.

Sześciocylindrowy silnik pracował także w Wandererze W 25 Cabriolet. Auto Union, poprzedniczka marki Audi, zaprezentowała ten samochód o mocy do 85 KM w 1936 roku, wraz z modelem Wanderer Roadster.

W ten sposób, saksoński producent wypełnił lukę w segmencie dwuosobowych samochodów sportowych, wpisując się w ofertę marek DKW, Audi i Horch, które już w 1935 r. zaprezentowały swoje modele tego typu. Wyprodukowano 259 egzemplarzy Wanderera W 25 Cabriolet i Roadster.

Samochód, który w rajdzie Sauerland Klassik będzie reprezentował Audi Tradition, to jeden z ostatnich nadających się jeszcze do jazdy egzemplarzy.