RAJD ŚWIDNICKI 2012: KAJTO LIDEREM (PROLOG)

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w Subaru Impreza liderują po pierwszym dniu 40. Rajdu Świdnickiego – Krause. Mistrzowie Polski wygrali oba przejazdy prologu po ulicach Świdnicy, uzyskując 2,9 sekundy przewagi nad kolejnymi w klasyfikacji, Wojciechem Chuchałą i Kamilem Hellerem (także w Subaru Impreza).

W pierwszym przejeździe próby Kajto pokonał Maciej Rzeźnika i Przemysława Mazura w Peugeot 207 S200 o 0,5 sekundy oraz Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego (także Peugeot 207 S2000) o 1,5 sekundy. Podczas drugiej próby drudzy byli Wojciech Chuchała i Kamil Heller (0,7 sek. straty), a trzeci ponownie Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (1,7 sek.).

Po dwóch próbach Kajetanowicz wyprzedza Wojtka Chuchałę o 2,9 sek., Maćka Rzeźnika o 4,1 sek. oraz Grzegorza Grzyba o 4,4 sek.

w gronie Citroenów Szymon Kornicki prowadzi o 0,2 sekundy przed Jankiem Chmielewskim. Wśród nowego pucharu Castrol EDGE Fiesta Trophy najszybsi są Aleksander Jaroszewicz i Paweł Tarapacki.

I jeszcze informacja dla kibiców sportu rajdowego, fanów Kajetana Kajetanowicza. W firmie CUBE. Corporate Release trwały prace nad aplikacją iKajto dla użytkowników iPhonów, a odpowiedzialni za stronę www.kajto.pl pracowali nad odświeżoną wersją oficjalnego serwisu Kajetana Kajetanowicza.

Aplikacja iKajto to innowacyjny projekt mistrzowskiego zespołu Kajetana Kajetanowicza. Jako pierwszy team Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski udostępnił bezpłatne oprogramowanie, które pozwoli użytkownikom iPhonów być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami z życia Mistrzów Polski Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana oraz Lotos Dynamic Rally Team.


Kajetan Kajetanowicz: Internet jest wszędzie, otacza nas z każdej strony, a świat urządzeń mobilnych staje się coraz bardziej popularny, zatem wszyscy zdajemy sobie sprawę z potrzeby ułatwiania kibicom dostępu do najlepszych treści w ciekawej formie. Rajdy to dynamiczny sport, w którym liczy się szybkość – nie tylko nasza na trasie, ale także przesyłu informacji tu i teraz. Przyznam, że dopiero odkrywam te techniczne możliwości telefonu. Cieszę się z każdego komentarza czy „lajka” na facebooku, sam podrzucam ciekawe fotki czy video. Mam nadzieję, że nasze innowacje jeszcze bardziej ułatwią Wam dostęp do naszych treści i pomogą w aktywnym kibicowaniu.

Aplikację można pobrać wpisując w App Store hasło “iKajto” lub wchodząc na stronę: itunes.apple.com/app/ikajto/id518596822?mt=8

Aplikację przygotowali specjaliści z CUBE. Corporate Release, tegorocznego partnera zespołu rajdowego Kajetana Kajetanowicza.

WYNIKI PO 2. OS-ACH

1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza);
2. Wojciech Chuchała i Kamil Heller (Subaru Impreza) – strata 2,9 sek.;
3. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Peugeot 207 S200) – 4,1 sek.;
4. Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski(Peugeot 207 S200) – 4,4 sek.;
5. Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S2000) – 10,3 sek.;
6. Mariusz Małyszczycki i Jacek Rathe (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 12,2 sek.;
7. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Subaru Impreza)- 14,3 sek.;
8. Grzegorz Dul i Paweł Reising (Mitsubishi Lancer Evo X RS) – 14,3 sek.;
9. Łukasz Habaj i Piotr Woś (Mitsubishi Lancer Evo IX RS) – 16,5 sek.;
10. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta S 2000) – 16,6 sek.;
11. Szymon Kornicki i Robert Hundla (Citroen DS3) – 17,9 sek.;
12. Jan Chmielewski i Jakub Gerber (Citroen DS3) – 18,1 sek.;
13. Mariusz Nowicień i Bartłomiej Jakubowski (Mitsubishi Lancer Evo X RS) – 21,7 sek.;
14. Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 22,3 sek.;
15. Daniel Chwist i Dariusz Burkat (Subaru Impreza) – 23,5 sek.

Fot.: Zespoły oraz seba-taciak.pl, Robert Magiera


Zobacz także:
RAJD ŚWIDNICKI 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD ŚWIDNICKI 2012: SUKCES KAJTO, GRZYB OUT (2. ETAP)

RAJD ŚWIDNICKI 2012: DUŻE EMOCJE (1. ETAP)
CITROEN: RACING TROPHY RUSZA PO RAZ SZÓSTY
RAJD ŚWIDNICKI 2012: MÓWIĄ PRZED ZAWODAMI
RAJD ŚWIDNICKI 2012: TOMASZ GRYC PLANUJE