RAJD ŚWIDNICKI 2013: POZNALIŚMNY SZCZEGÓŁY

RS_kajetanowicz2_lkrjf

Już coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia 41. Rajdu Świdnickiego- KRAUSE, pierwszej w tym sezonie rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W Świdnicy zorganizowano konferencję prasową, na której poznaliśmy szczegóły imprezy.

W spotkaniu w świdnickiej Wieży Ratuszowej uczestniczyli Prezydent Miasta Świdnicy Wojciech Murdzek, Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, Prezes Automobilklubu Sudeckiego i Dyrektor 41. Rajdu Świdnickiego- KRAUSE, Roman Grygianiec oraz Paweł Pawlik, kierownik odcinka specjalnego „Świdnica”.


Zobacz także:
RAJDY


Podczas konferencji zaprezentowana została trasa tegorocznych zawodów, które inaugurować będą RSMP oraz Rajdowy Puchar Polski (RPP). Szczególną uwagę poświęcono organizacji prologu rozgrywanego po ulicach miasta Świdnicy, a także opinii zawodników po zeszłorocznej edycji rajdu. Rajdowy Mistrz Polski i zwycięzca poprzedniej edycji Rajdu Świdnickiego- KRAUSE – Kajetan Kajetanowicz na potrzeby konferencji udostępnił nagranie swojego przejazdu z tej niezwykle medialnej próby.

Zaprezentowano również wystawę poświęconą Rajdowi dobywającemu się w Świdnicy od 1972 roku. Będzie ona dostępna dla wszystkich zwiedzających Wieżę Ratuszową już od najbliższego poniedziałku.

Rajd odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Trasa liczy 14. odcinków specjalnych (dla RSMP) i 6. dla Rajdowego pucharu Polski. Prolog (dwa przejazdy Superoesu) po ulicach w Świdnicy planowany jest na piątek. W piątek załogi przejadą dwie pętle po trzy OS-y (Witoszów – Złoty Las, Zagórze Walim, Świerki – Kamionki), a w sobotę – zarówno RSMP jak i RPP – kolejne dwie pętle po trzy próby (Rościszów – Walim, Jodłownik – Srebrna, Kamionki – Ludwikowice).


Zobacz w originale: youtube.com

Roman Grygianiec (Dyrektor 41. Rajdu Świdnickiego- KRAUSE ): To dla nas bardzo ważna chwila i cieszymy się, że możemy zaprezentować wszystkim nasze szczegółowe plany dotyczące tegorocznej edycji Rajdu. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy z władzami miasta, powiatu i regionu, a także sponsorami tegorocznej edycji dzięki czemu możemy realizować tak ważne zamierzenie sportowe, które jest znane i rozpoznawalne w całym kraju. 41. Rajd Świdnicki- KRAUSE w tym roku otwiera cykl LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uwaga kibiców, mediów i miłośników motoryzacji w połowie kwietnia będzie skupiona na Świdnicy. To dla nas bardzo ważne i nobilitujące, a jednocześnie w świetny sposób pozwala promować nasze miasto i region. Myślę, że zapowiada się ciekawe sportowe widowisko. Start i meta na świdnickim Rynku, prolog otwierający zmagania zawodników, zmieniona trasa i liczne dodatkowe atrakcje spowodują, że w tych dniach naprawdę trudno się będzie nudzić. Serdecznie zapraszam wszystkich na rajd.

Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy: 41. Rajd Świdnicki– KRAUSE przed nami. Dzięki dużemu wsparciu miasta prolog zostanie rozegrany na świdnickich ulicach, co pozwoli po raz kolejny kibicom rajdowym na obserwowanie sportowych zmagań. To również dobra okazja na przybliżenie mieszkańcom rajdowych emocji, bo nie każdy wyruszy na odcinki specjalne poza Świdnicą. Zachęcam do oglądania na żywo zmagań kierowców oraz sportowy doping w bezpiecznych warunkach. Przy tej okazji należą się szczególne podziękowania dla Romana Grygiańca, prezesa Automobilklubu Sudeckiego i dyrektora Rajdu oraz wszystkich angażujących się w to, by święto rajdowe miało swoje miejsce w Świdnicy.