RAJD SZWECJI 2012: DEBIUT OLEKSOWICZA W MŚ

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski, wraz z całym zespołem Castrol TRW Motointegrator, są już w Szwecji i tam przygotowują się do startu w 60. Rajdzie Szwecji. Udział w tym klasyku będzie dla polskiej załogi o potrójnym debiutem – to pierwszy start: Fiestą S2000 na śniegu i lodzie, w Rajdzie Szwecji i w cyklu SWRC.

Mnóstwo pracy przed sezonem mieli mechanicy zespołu. Ford Fiesta S2000 przeszła kompleksowy przegląd, jednak w tym wypadku przegląd oznacza dużo więcej, niż zazwyczaj kryje się po tym określeniem. W ciągu dwóch miesięcy samochód został całkowicie rozebrany, nadwozie trafiło do blacharni i lakierni, części mechaniczne zostały sprawdzone i wymienione, a następnie wszystko złożono w całość.

O tym, jak będzie wyglądać Fiesta zespołu, zdecydowali kibice. W ankiecie fani wybrali biało – czerwony wariant oklejenia i właśnie w takich barwach samochód pojawi się na OS-ach.

Przed wyjazdem do Skandynawii zespół przez dwa dni testował Fiestę na Mazurach. Następnie Oleksowicz i Obrębowski udali się do Norwegii by tam trenować jazdę w szkole Johna Hauglanda – byłego norweskiego kierowcy rajdowego, u którego pobierali nauki tacy mistrzowie, jak Peter Solberg, Richard Burns czy też Guy Wilks. Gościnny Norweg udostępnił Polakom swój cały ośrodek. Zawodnicy mogli skorzystać z lodowego toru na zamarzniętym jeziorze, a także z odcinków specjalnych dookoła akwenu.

Polacy mieli do dyspozycji N-grupowe Subaru Impreza, dostarczoną przez Shauna Gallaghera. Cennych wskazówek dotyczących doboru optymalnego toru jazdy w takich warunkach oraz ścigania się na oponach z długimi kolcami, udzielał Oleksowiczowi Sebastian Lindholm – ośmiokrotny rajdowy mistrz Finlandii, z którym Oleksowicz współpracował już przed ubiegłorocznym rajdem Polski. Fin pomoże także polskiej załodze w optymalnym dobraniu ustawień samochodu pod kątem charakterystyki szwedzkich tras.

W poniedziałek Oleksowicz i Obrębowski zbierali siły przed startem rajdu. Dziś i jutro czeka ich zapoznanie z trasą odcinków specjalnych. W czwartek odcinek testowy, a wieczorem start do Superoesu w Karlstadt.

Zobacz w orginale

POLECAMY: RAJD SZWECJI 2012: WILLI WEYENS – GALERIA


Zobacz także:
RAJD SZWECJI: LATVALA WYKORZYSTAŁ SZANSĘ (3. ETAP)
RAJD SZWECJI 2012: PIĘKNA WALKA FINÓW (2. ETAP)
RAJD SZWECJI 2012: LATVALA LIDEREM (1. ETAP)
RAJD SZWECJI 2012: SORDO PIERWSZYM LIDEREM (PROLOG)