RAJD TURCJI 2019: KAJETANOWICZ WRACA DO SKODY

rturcji-kajto-skoda1

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w najbliższym tygodniu znów staną do walki o kolejne punkty w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata.

Tym razem przyjdzie im się zmierzyć w wyjątkowo wymagającym Rajdzie Turcji. Zespół Lotos Rally Team postanowił zmienić auto na Skodę Fabię klasy R5. Będzie to ich piąty start w tym sezonie FIA WRC.


Zobacz także:

RAJDY

KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDY


 

rturcji-kajto-skoda3

– Rajd Turcji to wyjątkowe wyzwanie nie tylko dla załogi, ale także dla rajdówki. Po Rajdzie Niemiec długo analizowaliśmy jakim autem pojedziemy i zdecydowaliśmy się na Skodę Fabię R5. Wybór jest nieprzypadkowy. To auto sprawdzone i dużo wytrzymalsze. Rajd Turcji charakteryzuje się kamienistymi i piaszczystymi szutrami, a Skoda świetnie sobie radzi na tego rodzaju drogach. Volkswagen Polo GTI R5 jest stosunkowo nowym autem i nie wszystko jeszcze jest w nim dopracowane na 100 proc., stąd nasza decyzja. Każdy samochód jest inny, dlatego staramy się dostosowywać możliwości samochodu do odcinków specjalnych z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. W dalszym ciągu walczymy o punkty i chcemy przejechać wszystkie odcinki specjalne, dostarczając naszym kibicom niezapomnianych emocji – powiedział Kajetan Kajetanowicz, kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

rturcji-kajto-skoda2

Rajd Turcji odbędzie się w dniach 12-15 września. Ostatnim rajdem pokonanym przez ten duet był Rajd Niemiec, który przejechali Volkswagenem Polo GTI R5. Załoga po czterech wymagających dniach rywalizacji i dziewiętnastu odcinkach specjalnych stanęła na podium, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 2.

Tym razem Kajetanowicz i Szczepaniak będą musieli zmierzyć się z siedemnastoma odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 300 km.