RAJD WISŁY 2013: CITROEN RACING TROPHY POLSKA

C 1_D3_02

59. Rajd Wisły z bazą w Istebnej, będący drugą odsłoną tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz trzecią rundą Rajdowego Pucharu Polski, po długiej przerwie wrócił do kalendarza i będzie gościł najszybszych kierowców rajdowych w Polsce.

Organizowany przez Automobilklub Śląski rajd, zostanie rozegrany na piętnastu asfaltowych odcinkach specjalnych, położonych tradycyjnie w okolicach Wisły, których łączna długość będzie wynosiła 175 km.


Zobacz także:
RAJDY


W rajdzie nie może zabraknąć kierowców Citroën Racing Trophy Polska, którzy będą walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś oraz klasyfikacji generalnej.

Na liście zgłoszeń Mistrzostw Polski widnieje 46 załóg w tym 30 w samochodach napędzanych na jedną oś. Do rywalizacji ruszą też cztery załogi Citroën Racing Trophy Polska w Citroënach DS3 R3, które mają za sobą pierwszy start na Rajdzie Świdnickim i po raz drugi w tym roku zmierzą się z konkurencją w klasie 2WD.

C 2_D3_02

Z pozycji liderów wystartują Jan Chmielewski z Robertem Hundlą, którzy mają na koncie zwycięstwo w „ośce”. Krakowsko- myślenicka załoga, korzystająca z własnego zaplecza serwisowego, jest zawsze dobrze przygotowana, co jest zasługą m.in. Daniela Kałkusa, który od wielu lat jest szefem serwisu, stacjonującego na co dzień w Alwerni.

Szymon Kornicki z Piotrem Zegarmistrzem, którzy w Rajdzie Świdnickim zajęli drugie miejsce, będą chcieli poprawić tempo i powalczyć o wysoką pozycję, także w klasyfikacji generalnej. To ich drugi sezon w Citroënie DS3 R3, który w zeszłym roku był obsługiwany przez czeski zespół a w tym roku trafił pod opiekę ekipy HIGH-TEC z Krakowa. Firma ta założona została przez Wojciecha Piszyngera, Piotra Orłowskiego i Wiesława Złydaszka – ludzi którzy byli częścią zespołu stworzonego przez niezapomnianego Janusza Kuliga.

C 4_D3_01

Radosław Typa i Szymon Gospodarczyk, którzy powrócili do rozgrywek Citroëna po kilkuletniej przerwie, pokazali już swoje możliwości, więc na Rajdzie Wisły możemy się spodziewać z ich strony ataku na pierwsze miejsce wśród przednionapędówek. Ich DS3 R3 jest udostępniany i obsługiwany przez austriacką ekipę JAGA Motorsport, która ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu do sportu samochodów Citroëna. Egzemplarz, którym wystartują po raz drugi, został zbudowany na początku tego sezonu, specjalnie z myślą o naszej załodze.

Radosław Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą bardzo ambitnie rozpoczęli w sezon i zwycięstwamina OS-ach Rajdu Świdnickiego pokazali, że rywalizacja w tegorocznym Citroën Racing Trophy Polska będzie bardzo wyrównana. Oni swoją przygodę z Citroën Racing Trophy rozpoczęli na początku zeszłego sezonu, od zakupu kitu do budowy rajdowego DS3 R3. Obecnie obsługują samochód we własnym zakresie i po zdobyciu doświadczenia w poprzednim roku, teraz podejmują ambitne wyzwania walcząc o zwycięstwa na każdym rajdzie.

Zmagania zawodników na odcinkach 59-go Rajdu Wisły rozpoczną się w sobotę o godz. 8:00 od przejazdu OS-u Cisownica 1, a zakończą w niedzielę ceremonią mety zlokalizowanej w miasteczku rajdowym w Istebnej. Wyniki poznamy wieczorem.

C 3_D300_02