RAJD WŁOCH 2019: KAJETANOWICZ WRACA NA ODCINKI

rsa_kajetanowicz1

W połowie czerwca Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak powrócą na rajdowe trasy. W stawce WRC duet Lotos Rally Team powalczy o kolejne punkty w swojej kategorii.

Podczas Rajdu Sardynii na Sardynii w dniach 13-16.6 pokonają dziewiętnaście szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 310 kilometrów w ramach ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2019.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD WŁOCH 2019


 

Po raz trzeci w tym sezonie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak staną na starcie rundy mistrzostw świata. Będzie to drugi start załogi w Rally Italia Sardegna w ramach FIA WRC.

rsa_kajetanowicz3

– Możemy już na 100 procentach ogłosić, że wracamy do tegorocznej rajdowej walki! Zmobilizowani i silniejsi jesteśmy gotowi na czerwcowy Rajd Sardynii. To rajd, który darzę wielkim sentymentem, bo był pierwszym moim startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata w ubiegłym sezonie. Mamy świadomość, że odcinki specjalne są tam dość wymagające, zarówno dla załogi, jak i samochodu. Już od pierwszych kilometrów napotkamy liczne i duże kamienie, charakterystyczne właśnie dla tego rajdu. Druga pętla może być walką o przetrwanie, co w przypadku zaciętych zmagań będzie wiązać się z podjęciem dużego ryzyka. Do tego kurz i duże różnice temperatur utrudniają pokonywanie kolejnych kilometrów. To także rajd o wyjątkowej tradycji, ponieważ jest w kalendarzu WRC od samego początku. To, co dodaje większej dawki adrenaliny, to fakt, że organizatorzy odświeżyli niektóre partie odcinków, zmieniając fragmenty dróg na nowe. Zatem czeka nas dodatkowo poznawanie trasy, co jest kolejnym wyzwaniem. W ubiegłym roku pamiętamy, że zmagaliśmy się ze zmienną pogodą, która diametralnie zmieniała charakterystykę trasy – czasami jazda przypominała kąpiele w błocie. Liczymy jak zawsze na Wasz doping. Na pewno damy z siebie wszystko, jesteśmy przygotowani i gotowi do walki! – stwierdza Kajetan Kajetanowicz, kierowca Automobilklubu Polski, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

rsa_kajetanowicz2

Dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie to trzeci start w tegorocznym cyklu WRC Volkswagenem Polo GTI R5. Wracają po startach na Korsyce i w Argentynie. Rajd Sardynii rusza 13. czerwca, na ten dzień zaplanowano odcinek testowy i wieczorny OS 1 Ittiri Arena Show (2,0 km).

W piątek odbędą się cztery odcinki specjalne, każdy pokonywany będzie dwukrotnie: Tula (22,28 km), Castelsardo (14,69 km), Tergu- Osilo (14,34 km) oraz Monte Baranta (10,90 km).

Na sobotni etap zaplanowano trzy próby, także w dwóch pętlach: Coiluna- Loelle (14,97 km), Monti di Ala (28,44 km) oraz najdłuższe w rajdzie Monte Lerno (29,08 km). Finałowy dzień, rozgrywany w niedzielę, złożony będzie z dwóch przejazdów OS-ów Cala Flumini (14,06 km) oraz Sassari- Argentiera (6,96 km).

Niepokoić mogą jedynie ostatnie wydarzenia (choćby podczas Rajdu Portugalii) związane z zawodnością Volkswagenów Polo GTI R5…