RAJD WŁOCH 2020: DEBIUT NOWYCH OPON PIRELLI

Nowa generacja opon Pirelli, która od przyszłego roku będzie wykorzystywana w FIA Rajdowych Mistrzostwach Świata, zaliczą debiut podczas Rajdu Włoch na Sardynii.

Scorpion KX do cyklu WRC pojawią się publicznie po raz pierwszy 8 października na odcinku testowym przed szóstą rundą tegorocznych mistrzostw.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD WŁOCH 2020


 

Za kierownicą Citroena C3 WRC w barwach Pirelli zasiądzie Andreas Mikkelsen, kierowca rozwojowy Pirelli. Norweski zawodnik będzie woził zaproszonych dziennikarzy na fotelu pilota, demonstrując możliwości nowych opon na nierównym szutrze odcinka Olmedo, o długości 3,79 kilometra. Trzy dni później opony Pirelli Scorpion KX zaliczą „konkurencyjny” debiut w rękach mistrza świata, Pettera Solberga.

Czempion z sezonu 2003 i zwycięzca Rajdu Sardynii z sezonu 2004 przejedzie w niedzielę kończący rajd odcinek Wolf Power Stage o długości 6,89 km. Jego pilotem w Citroenie C3 WRC w barwach Pirelli będzie Mikkelsen – a Solberg swój ostatni występ w WRC za kierownicą Citroena DS3 WRC zaliczył w sezonie 2011. Norweska załoga będzie otwierać trasę.

– Oczywiście nie jest to prawdziwy start w zawodach: chcieliśmy wykorzystać szansę do zaprezentowania nowych opon Pirelli Scorpion KX dziennikarzom i kibicom podczas naszej domowej rundy. To świetnie, że Petter wróci z nami za kierownicę podczas Power Stage – za to Andreas pewnie będzie mniej zadowolony, siedząc na prawym fotelu! – powiedział Terenzio Testoni, menedżer ds. aktywności rajdowych Pirelli.