RAJD WYSP KANARYJSKICH 2016: CHUCHAŁA W SUBARU W ERC 2

rgk_przed_9

W najbliższy weekend załoga Subaru Poland Rally Team Wojtek Chuchała (Automobilklub Polski) i Daniel Dymurski (Automobilklub Rallyland) rozpocznie walkę o tytuł mistrzowski w klasyfikacji ERC 2 Rajdowych Mistrzostw Europy.

Pierwszą eliminacją FIA ERC jest Rajd Wysp Kanaryjskich rozgrywany na Gran Canarii z bazą w Las Palmas. Bardzo kręte asfaltowe drogi wiodące przez górskie rejony wyspy będą ogromnym wyzwaniem dla duetu SPRT.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD WYSP KANARYJSKICH 2016


 

Zarówno dla Wojtka jak i Daniela to pierwszy start w tym rajdzie, a ich Subaru Impreza STI będzie jedynym autem spod znaku plejad w stawce. Polska załoga ma za sobą testy w nieco zaskakujących warunkach – na odcinku padał deszcz, a temperatura wynosiła zaledwie 6 stopni Celsjusza.

Ceremonię startu Rally Islas Canarias zaplanowano na czwartek na godzinę 21.30 (czasu polskiego). Rajd rozpocznie się w piątek o 12.21 od odcinka „Moya” liczącego 24,73 km. Pierwszy etap składał się będzie z 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 108,48 km. Drugi etap to również 6 OS-ów – w sumie cały rajd liczył będzie 213 km.

Siemanko i Lopez będą mieli 4 rywali w klasyfikacji ERC 2, a cała stawka liczy 55 załóg.

– Przed startem na Gran Canarii jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i mamy świetne humory. Przyjechaliśmy tutaj by walczyć o zwycięstwo w ERC2 i pokażemy naszą duszę wojownika. Rajdowe Mistrzostwa Europy to ogromne wyzwanie – widać to na każdym kroku – będą wymagały ciężkiej, wytrwałej pracy, którą z ochotą podejmujemy. Jak pewnie zauważyliście, nasz samochód jest w zupełnie nowych, bojowych barwach, jest tak ładny, że nie wiem czy wolę siedzieć w środku czy oglądać go z zewnątrz. Trzymajcie za nas kciuki w najbliższy weekend jak i przez cały sezon! Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, SJS, Eneos oraz Franke – powiedział Wojciech Chuchała.

– Muszę przyznać, że jestem zawiedziony pogodą, przygotowałem sobie krótkie spodenki, a pogoda nie rozpieszcza i raczej pozostaną jeszcze w walizce. Poniedziałkowe testy były udane, fajnie było usiąść w rajdówce z Wojtkiem i ścigać się po bardzo wymagającym odcinku. Nasz cel w tym roku jest bardzo ambitny, ale jesteśmy gotowi na to, by go osiągnąć. Jestem pod wrażeniem tras przygotowanych dla nas na Gran Canarii i wiem, że będzie co czytać – dodał Daniel Dymurski.