RAJD ŻUBRÓW 2013: SOBIESŁAW ZASADA JAK WINO

Zasada 1_A_45_AMG

Na trasie z Myślenic do Zakopanego odbył się 47. Międzynarodowy Rajd Żubrów, organizowany przez Automobilklub Krakowski. Jako pierwszy w klasyfikacji generalnej uplasował się Sobiesław Zasada.

Pilotem naszego mistrza kierownicy był Artur Chwist. Załoga jechała Mercedesem A 45 AMG. Drugą lokatę zajął Prezes Automobilklubu Polski, znacznie młodszy od “Sobka”, Romuald Chałas z synem Maciejem (Mitsubishi Lancer EVO IX), a trzecią dawny rywal Romka z rajdowych tras RSMP – Ryszard Adamek z Filipem Stopą (Subaru Impreza).


Zobacz także:
RAJDY
RAJD ŻUBRÓW 2013


Na piątym miejscu rywalizację ukończył Andrzej “Śruba” Wodzyński z Markiem Pawłowskim (Toyota Celica). Trzy ekipy teamu Mercedes-Benz dojechały do mety w ponadczasowych 500 SLC.

W 47-ych zmaganiach na trasie Międzynarodowego Rajdu Żubrów wzięło udział ponad 50 załóg. W klasyfikacji dziennikarzy trzecie miejsce zajął Jacek Jurecki z pilotem Arkadiuszem Raszewskim w Mercedesie 500 SLC. Wygrali Piotr Życzyński i Karolina Woźnica (BMW 2002) przed Tomaszem Szmandrą i Grzegorzem Badurą (Fiat Punto Abarth). Pozostałe ekipy temu Mercedes-Benz zajęły odpowiednio 6, 7 i 8 pozycję. W klasyfikacji generalnej z dziennikarzy najwyżej byli sklasyfikowani Wojciech Majewski i Mariusz Sűss (Fiat 500) – na 11. miejscu.

W tegorocznej edycji Rajdu Żubrów auta spod znaku srebrnej gwiazdy rywalizowały także w klasyfikacji Mercedes-Benz. Pierwsze miejsce zajęła ekipa J. Jurecki/ Raszewski, tuż za nimi uplasował się Szymon Sołtysik z pilotem Szczepanem Mroczkiem również w 500 SLC. Trzecie miejsce zajął zwycięzca klasyfikacji generalnej Sobiesław Zasada wraz z pilotem Arturem Chwistem w A 45 AMG.

Rajd_Zubrow_SLC

WYNIKI

Klasyfikacja generalna
1. Sobiesław Zasada i Artur Chwist (Mercedes Benz);
2. Romuald Chałas i Maciej Chałas (Mitsubishi EVO IX);
3. Ryszard Adamek i Filip Stopa (Subaru Impreza);
4. Andrzej Lenczowski i Oskar Langner (Subaru Impreza);
5. Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski (Toyota Celica);
6. Ryszard Lauterbach i Tadeusz Walaszek (Mitsubishi Lancer);
7. Zbigniew Baran i Zbigniew Jasiak (VW Golf GTI);
8. Wojciech Kowalczyk i Piotr Kowalczyk (Nissan GT-R);
9. Stanisław Postawka i Anna Postawka (Subaru Impreza);
10. Mirosław Dudzik i Paweł Szykuła (Audi S5>