RAJDY: FINAŁ KONKURSU CERSANIT RALLY TEAM

Cersanit Rally Team obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji kielecki zespół rajdowy ogłosił na początku roku konkurs fotograficzny, dla fotografów – amatorów: miłośników i fanów rajdów.

Każdy kto przez cały rok śledził i fotografował starty Michała Sołowowa i Maćka Barana w 2011 roku w kraju i za granicą mógł nadesłać swoje zdjęcia i wygrywać cenne nagrody. Konkurs podzielono na dwie kategorie: „Rajd” i „Najlepsze zdjęcie sezonu 2011”. Z każdego rajdu wyłoniono trzy zwycięskie fotografie. Dodatkowo w czasie niektórych eliminacji przyznano wyróżnienia specjalne. „Zdjęcie Roku” zostało wybrane spośród zwycięzców kategorii „Rajd”. Wszystkie zdjęcia zostały znalazły się w specjalnym albumie wydanym przez zespół.

– Z 9 eliminacji, w trakcie których rozgrywany był konkurs, nadesłano do nas kilkaset zdjęć. Fotografie były oceniane przez jury, które składało się z członków Cersanit Rally Team oraz zawodowych fotografów. Zwracano uwagę zarówno na profesjonalizm wykonania (kadr, światło, kolory), jak i sposób uchwycenia atmosfery oraz tzw. rajdowych smaczków – wyjaśnił Maciek Baran.

– Szczerze musimy przyznać, że wybór był trudny. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i za kibicowanie nam na rajdowych trasach. Mamy nadzieję, że album się spodoba. To chyba pierwsza taka kronika, którą tworzyli kibice. Wszystkie, absolutnie wszystkie zdjęcia są wyjątkowe! – dodał Michał Sołowow.

Za zdjęcie sezonu – Grand Prix, uznano fotografię Roberta Biernackiego z Rajdu Polski. Zwycięzca wybierze dla siebie podłogę Barlinek z kolekcji Smaki Życia (30 m2). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Zastawna za zdjęcie z Rajdu Rzeszowskiego. Wicemistrzyni otrzyma kupon na zakupy w salonie firmowym Cersanit na kwotę 4000 zł.

Trzecie miejsce – Drugi Wicemistrz, to Krzysztof Marcinek za zdjęcie z Rajdu Barum. Zdjęcie Krzysztofa jest unikatowe, bo głównymi jego bohaterami są kibice. Autor wybierze dla siebie podłogę Barlinek z kolekcji Young (20 m2).