RAJDY: KAJETANOWICZ W MISTRZOSTWACH EUROPY

kajetan 1_kajetaz2

Kierowca Automobilklubu Polski i zespołu Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz oraz jego pilot Jarek Baran powitają nowy – nie tylko rok, ale i sezon, w którym priorytetem dla nich będą starty zagraniczne.

Sylwestrową noc po raz kolejny spędzą w Austrii, gdzie w styczniu rozpoczną swoją przygodę z Rajdowymi Mistrzostwami Europy. Aktualni i 4-krotni Mistrzowie Polski wystartują Fordem Fiesta R5, rozpoczynając sezon od inauguracyjnej rundy cyklu mistrzostw Starego Kontynentu – Rajdu Janner 2014.


Zobacz także:
RAJDY


Kajetan i Jarek mają już na swoim koncie sukcesy w rundach Mistrzostw Europy, w tym trzykrotne zwycięstwo w Rajdzie Polski oraz wygrany odcinek i doskonałe czasy w czołówce podczas ubiegłorocznego Rajdu Janner.

Kajetan Kajetanowicz: To niesamowite, przed chwilą zakończyliśmy sezon 2013, odebraliśmy puchary, a już za kilka chwil ponownie wsiądziemy do rajdówki. Rok temu po Rajdzie Janner mówiłem, że jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Ostatnio sprawdza się to co powiem, ale to nie zasługa dobrej wróżki, a naszych partnerów, którzy wspierają rajdowy projekt Lotos Rally Team i ciągłej harówki na wysokich obrotach. Możliwość rywalizacji z bardzo mocną stawką w zaawansowanym technologicznie samochodzie, to kolejne spełnione marzenie. Obsługę i przygotowanie auta powierzyłem firmie M-Sport Poland z Krakowa. Rozpoczynając nowy rozdział pamiętam o ostatnich latach i ludziach, z którymi pracowałem. Wielkie brawa i podziękowania należą się ekipie Rallytechnology, która niewątpliwie jest współautorem moich dotychczasowych sukcesów. Nadchodzący sezon zapowiada się wyśmienicie, a jednocześnie bardzo intensywnie. Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę.

Kajetan 2_Kaj-IMG_1613

Jarek Baran: Zapoznanie z trasą Rajdu Janner rozpoczyna się już 1 stycznia rano, więc tegoroczny Sylwester będziemy obchodzić w rajdowym klimacie. Większość odcinków jest taka sama jak w ubiegłym roku, a niewielkie zmiany mają charakter kosmetyczny. Niewiadomą jest tylko pogoda i ilość śniegu podczas rajdu.

Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy Lotos S.A.: Bardzo udany sezon 2013 już za nami. Cieszę się, że 2014 będzie kolejnym rokiem współpracy z Kajto w ramach Lotos Rally Team. To świetny kierowca dysponujący potencjałem, który powinien pozwolić mu na sukcesy również poza granicami Polski. Trzymamy kciuki za pierwszy występ w wymagającym zimowym Rajdzie Janner.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner Lotos Rally Team – Grupa Lotos – a także Driving Experience i CUBE.ITG.