RALLY MASTERS: SPORTOWY WEEKEND W SOBÓTCE

Ford-9368

W sobotę i niedzielę w Sobótce odbędzie się Rally Masters – impreza, podczas której całe rodziny, oprócz podziwiania rywalizacji rajdowej, mogą sprawdzić się w wielu dyscyplinach.

Będzie więc bieg na orientację, nordic walking, kolarstwo czy piłka nożna. Do udziału w konkurencjach sportowych można wciąż zgłaszać się przez stronę www.rallymasters.pl (tam też dostępny jest harmonogram). Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Castrol EDGE.


Zobacz także:
SPORT


Gwoździem programu dla uczestników, jak i kibiców będzie pokonanie legendarnych już odcinków specjalnych dawnego Rajdu Polski, które starsi sympatycy motorsportu mogą jeszcze pamiętać. Przystępujący do rywalizacji będą mieli unikalną okazję do pobicia rekordu Patricka Snijersa sprzed niemal 20 lat. Swoje uczestnictwo potwierdzili m. in. Tomasz Kuchar, stały uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Alastair Cavenagh, mający na koncie dwukrotne mistrzostwo Kenii, a także Jasper van den Heuvel, którego fani kojarzą ze zmagań w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Program przewiduje rozegranie takich konkurencji jak: bieg na 10 kilometrów, bieg na orientację, nordic walking, cross fit czy wyścig kolarski. Zaplanowano też pokaz aikido oraz strzelania z japońskich łuków. Dla najmłodszych zostanie rozegrany turniej piłkarski. Rally Masters to wydarzenie kompletne, w którym organizator Klub Sportowy G4 z Wrocławia, nie zapomina o kibicach nie biorących aktywnego udziału w wymienionych konkurencjach.

Harmonogram przewiduje dla nich pokazy Komendy Wojewódzkiej Policji dotyczące zasady działania pasów bezpieczeństwa, alkomatów czy sprawności ratownictwa drogowego. Wieloletni kibice rajdów będą mogli podziwiać repliki zwycięskich samochodów z tras Rajdu Polski, w tym Ford Escort Cosworth 4WD Patricka Snijersa czy Toyota Celica Turbo 4WD, którą w 1995 zwyciężył Enrico Bertone.

W sobotę wieczorem odbędzie się koncert, na którym wystąpią Norbi, Popovacula i Oddział Zamknięty. Rally Masters zakończy w niedzielę wieczorem pokaz sztucznych ogni.