RALLYCROSS: DRUGA RUNDA NA TORZE W SŁOMCZYNIE

Wrzesień zapowiada emocje w Rallycrosie. W odstępie dwóch tygodni odbędą się aż dwie eliminacje mistrzostw Polski na Autodromie Słomczyn.

Najbliższa to druga runda już 12 i 13 bm. Obsada zawodów będzie bardzo liczna, nie zabraknie utytułowanych kierowców.


Zobacz także:

SPORT


 

Swój udział zapowiedziała prawie setka zawodników. Inauguracyjna runda narobiła wszystkim smaku i na szczęście nie musieliśmy długo czekać na drugie starcie. Mimo iż sezon 2020 został skrócony do czterech eliminacji, to do stawki dołączą kolejne nowe nazwiska. Kompaktowa formuła zawodów sprawdza się nawet w tych trudnych czasach.

Najliczniejsza stawka jest w klasach markowych czyli Seicento Cup i RWD Cup. Pierwsza eliminacja pokazała wstępny rozkład sił. Pierwsze miejsce w Seicento Cup wywalczył Konrad Wróbel z Automobilklubu Polski, ale jedni z jego głównych konkurentów czyli Szymon Jabłoński i Michał Wrzosek zostali wyeliminowani z wyścigu przez awarie.

Przed 2. rundą ich auta przeszły gruntowny serwis, a kierowcy są spragnieni rewanżu. Stawka jest bardzo wyrównana więc tutaj nie ma już mowy o dominacji jednego kierowcy. Dodatkowo Łukasz Żakowski i Bartłomiej Mirecki na pewno nie będą chcieli oddać miejsc z podium.

Nieco inaczej jest w RWD Cup. Łukasz Światowski zwycięstwem potwierdził swoją formę i dobrą dyspozycję. Ale też nie próżnuje bo przewaga nie jest duża i ostatnią niedzielę spędził na torze zaliczając kolejne okrążenia testowe. Druga runda pokaże czy rywale dorwą Łukasza, a jest to możliwe co w kwalifikacjach pokazał Michał Kidawa.

Aktywny trening ma za sobą Damian Litwinowicz. Zwycięstwo w Sedlcanach na pewno doda mu pewności siebie podczas 2. rundy mistrzostw Polski. W klasie zobaczymy także dwóch kierowców z Belgii, będą to Strackx Joel i Van den Brandt. Stawkę wzmocni Jakub Wyszyński w Volkswagenie Polo Super 1600. Tym razem nie jedzie w osobnej grupie, będzie rywalizował bezpośrednio w SuperNational.

Zbigniew Staniszewski, Jakub Przygoński i Marcin Wicik będą mieć kolejną okazję do wyjaśnienia kto jest szybszy. Finał z sierpniowej eliminacji po przepychance na pierwszym prawym podzielił opinie kierowców i kibiców. Druga runda rozwieje wątpliwości. Zarówno Staniszewski jak i Przygoński mają za sobą intensywny sportowy weekend. Zbyszek tryumfował w Sedlcanach, a Kuba startował w Baja Poland.

W SuperCars Light zobaczymy czy ktoś przerwie dominację Mitsubishi Lancerów. Jak na razie kierowcy tej marki dzielą między sobą podium. Bartosz Idźkowski rozpoczął od zwycięstwa i na pewno będzie próbował powtórzyć ten sukces, aby zdobyć bezpieczną przewagę w klasyfikacji.

Wisienką na torcie będą widowiskowe crosskarty, które dołączyły w tym roku do mistrzostw Polski w ramach Pucharu Polski Autocross. Na torze zobaczymy 7 szalonych bolidów.

Areną zmagań będzie Autodrom Słomczyn. Na tym obiekcie rozegrane zostaną jeszcze 2 z 4 eliminacji skróconego sezonu 2020. Organizator planuje udział publiczności również podczas tej rundy, ale ze względu epidemicznych ograniczeń w imprezach sportowych liczba kibiców nie może przekraczać 300 osób.