RALLYCROSS: KABACIŃSKI DRUGI W FIA CEZ TROPHY

Na Nordringu w Fuglau rozegrano szóstą, przedostatnią rundę FIA CEZ Rallycross Trophy. W zawodach startował Łukasz Kabaciński. Jadący w Dywizji SuperCars Polak spisał się doskonale.

Łukasz Kabaciński: Po przykrej dla nas przygodzie na Litwie, 4 Turbo zbudowało jeszcze mocniejszą jednostkę, przyjechaliśmy z nowym silnikiem, zmobilizowani do walki o obronę drugiej pozycji w klasyfikacji CEZ. Główni konkurenci do podium od początku sezonu to Tristian Ekker z Austrii, oraz Zsoltan Harsanyi z Węgier. Od pierwszego treningu było widać iż walka będzie bardzo zacięta, różnice w czasach były zdecydowanie poniżej 1sek, a nawet 0,009!
Czasy uzyskane w kwalifikacjach, czwarty – po falstarcie, drugi i trzeci pozwoliły na zapewnienie trzeciej pozycji startowej w finale, który to był bardzo szczęśliwy dla mnie. Pogoda naprawdę nie sprzyjała, po całodziennych opadach, temperatura na zewnątrz spadła raptownie do ok 5 stopni Celsjusza, miałem problem z dogrzaniem silnika w wyniku czego na starcie zgasł, a wszyscy moi konkurenci odjechali … i zderzyli się w pierwszym zakręcie. Finał został powtórzony, udało się wyjechać na drugiej pozycji po pierwszym zakręcie i utrzymać ją do mety.

Uzyskana przewaga punktowa pozwala nam cieszyć się z tytułu wicemistrza CEZ w najwyższej dywizji SuperCars na rundę przed zakończeniem mistrzostw. Jeszcze żaden zawodnik z Polski w najwyższej klasie nie stawał na podium na koniec sezonu.

Pełne świętowanie jednak planujemy w Sosnovej już w następny weekend, blisko naszego głównego sponsora z Czech, firmy Celtima. Zapraszamy wszystkich kibiców z Rajdu Dolnośląskiego z którego to będzie bardzo blisko na ostatnią rundę Rallycross.

Partnerami zespołu są: FIAB, GRUPA TRINITY, MONITOR AUDIO, CELTIMA, AUDIOŚWIAT, BESTTECHNOLOGY.PL, RALLYSHOP.PL. Samochód przygotowuje 4TURBO