RALLYCROSS: KUBA PRZYGOŃSKI WYGRYWA W SŁOMCZYNIE

Na Autodromie w Słomczynie rozegrana została druga runda Rallycross Mistrzostw Polski. Zmagania przyniosły bardzo wiele emocji.

Na starcie zobaczyliśmy najlepszych kierowców specjalizujących się w szybkiej i agresywnej jeździe „dzwi w drzwi”.


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP


 

Choć jest to nowa dla Kuby Przygońskiego, zawodnika Automobilklubu Polski i Orlen Team konkurencja, można uznać, że czuje się w niej jak “ryba w wodzie”. Ze swoim Peugeotem 208 RX Jakub po zwycięstwie w Słomczynie zajmuje obecnie drugą pozycje w klasyfikacji generalnej sezonu w kategorii SuperCars. Od Zbigniewa Staniszewskiego (także Automobilklub Polski) dzieli aktualnie jeden punkt różnicy.

– Wygrywamy drugą rundę Mistrzostw Polski w Rallycrossie z czego bardzo się cieszę, bo jest to moje pierwsze zwycięstwo w tej konkurencji. To jest ekstremalnie szybki sezon i nauka. Finał od początku prowadziliśmy, oczywiście jak to bywa w Rallycrossie poprzednie biegi były bardzo agresywne. W jednym biegu auto Zbyszka Staniszewskiego przeleciało nad moim, więc mamy poobijane samochody, ale weekend kończymy na najwyższym stopniu podium, więc strasznie się cieszymy. Dziękuję całemu zespołowi, bo dużo pracy wszyscy włożyli w to, żeby auto tak jechało, było sprawne i żeby wszystko działało. Gratulacje dla Zbyszka Staniszewskiego i Marcina Wicika za walkę do samego końca – powiedział Kuba Przygoński.

Wyniki 2. rundy:
* S.C. Cup: Szymon Jabłoński przed Konradem Wróblem;
* RWD Cup: Mariusz Szczepański przed Dariuszem Krupą;
* SuperNational: Damian Litwinowicz przed Jakubem Wyszyńskim;
* SN 1600: Jakub Wyszyński przed Alanem Wiśniewskim;
* SN 2000: Łukasz Tyszkiewicz przed Filpem Wójtowiczem;
* SN +2000: Damian Litwinowicz przed Tomaszem Łyszkowiczem;
* SuperCars Light: Maciej Manejkowski przed Piotrem Czekańskim;
* SuperCars: Jakub Przygoński przed Zbigniewem Staniszewskim