RALLYCROSS: PECH KUBY IWANKA NA TORZE W SŁOMCZYNIE

rallyc-iwanek-s1

Jak już informowaliśmy, szósta, przedostatnia runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która została rozegrana na Autodromie w Słomczynie przyniosła wiele zdarzeń.

Przez stłuczki w finale nie wystąpił nie tylko nowo mianowany mistrz Polski w Grupie SuperCars Tomasz Kuchar, ale także Kuba Iwanek w SuperNational, którego patronem medialnym jest serwis NewsAuto.pl.


Zobacz także:

SPORT

RALLYCROSS: 6. RUNDA


 

rallyc-iwanek-s2

Deszczowa pogoda sprawiała, że na torze doszło do bardzo wielu zdarzeń i kraks. Brał w nich (niestety!) także Kuba. Co gorsze w zdarzeniach nie było jego winy…

Kuba Iwanek: Do 6. rundy RallyCrossowych Mistrzostw Polski w Słomczynie przystąpiliśmy w nowo zbudowanym samochodzie. Niezmiennie jest to Opel Astra OPC/RX ale z nowym, lżejszym nadwoziem. Zmienione zostało zawieszenie, które usztywniło konstrukcję oraz zwiększyło możliwość regulacji nastawów. Niestety już w pierwszym biegu kwalifikacyjnym mój samochód został uderzony i obrócony w jednym z zakrętów. Kierowca, który we mnie wjechał został ukarany czarną flagą czyli wykluczeniem z biegu. Niestety nie był to koniec przygód. W drugim biegu, tuż po pierwszym zakręcie za prostą startową wjechałem na okrążenie alternatywne czyli joker lap, z którego zostałem dosłownie “zmieciony” przez niezamocowany element zabezpieczenia toru tzw. baobab, w który uderzył inny zawodnik.

rallyc-iwanek-s3

Kuba Iwanek: Jak się okazało, zniszczenia były bardzo duże, biegu nie ukończyłem. Mocno zniszczone zawieszenie, uszkodzone nowe nadwozie a na dodatek na skutek uderzenia pojawił się problem ze zmianą biegów. Do dalszej rywalizacji stanąłem z uszkodzonym samochodem i dwoma słabymi kwalifikacjami. W związku z tym 3. miejsce w klasie uważam za ogromny sukces. Razem z zespołem zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Dziękuję całemu zespołowi: Adam, Damian, Bartek, Kuba, Ola, Natalia, Ola, Ania, Piotrek i Olek. Bez Was by się nie udało! Ogromne podziękowanie również dla sponsorów: Novol, VicaRS – Adam Kozak, Automobilklub SOS PZMot, Technus. Teraz odbudowujemy samochód na ostatnią 7. rundę gdzie będziemy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Zapraszamy wszystkich kibiców do Torunia w dniach 5 i 6 października.

Trzymamy kciuki za Kubę i mamy nadzieję, że powetuje on sobie w Toruniu niepowodzenie ze Słomczyna…

rallyc-iwanek-s4

Fot.: IR Orzechowscy