RALLYCROSS: POZNALIŚMY KALENDARZ NA ROK 2013

Ra 1_2762

Na torze w Słomczynie odbyły się testy Adama Kozaka. Adam to utytułowany kierowca rallycrossu, który ma na swoim koncie sukcesy w Polsce i zagranicą. Przez ostatnie kilka sezonów w swoim garażu dopracowywał nowe Clio SuperCar i auto przeszło obecnie chrzest bojowy na torze.

Polski Związek Motorowy ogłosił oficjalny kalendarz dla Rallycross Cup na sezon 2013. Sezon rozpocznie się rundą na torze w Słomczynie 8 czerwca. Planowany wstępnie w kalendarzu obiekt w Mikołajkach został zastąpiony rundą w miejscowości Jastrząb koło Radomia.


Zobacz także:
SPORT


Niestety wysoki koszt przygotowania toru na Mazurach do rozgrywek Rallycross Cup spowodował, że inwestycja
przebudowy obiektu została odłożona w czasie. W kalendarzu pozostała runda na Litwie na torze Vilkyciai. Dzięki temu zawodnicy z Litwy wystartują na torze w Słomczynie na przełomie sierpnia i września.

Ra 2_2653

Na torze w Słomczynie oprócz Adama Kozaka pojawił się także zespół BlueEngeenering z Czech, który przygotował na ten sezon Rallycross Cup bardzo ciekawy projekt. To Skoda Fabia MK2 do klasy SuperCar. Była to znakomita okazja do zestawienia tych dwóch pojazdów w ich naturalnych warunkach. Skoda z Czeskiej stajni to auto w topowym nadwoziu w budżetowej wersji wyposażenia.

Fabia posiada nieco słabszy silnik niż topowe auto SuperCar ale wyposażona jest w profesjonalne zawieszenie i kłową skrzynię biegów. To powoduje, że we wprawionych rękach auto jest bardzo szybkie i to w rozsądnych kosztach jak na profesjonalny sport motorowy. Adam był pod wrażeniem czeskiego projektu, oba auta były porównywalne pod względem osiągów na torze.

Ra 3_2764

Rallycross Cup – kalendarz 2013
* 08-09 czerwca: Słomczyn;
* 29-30 czerwca: Jastrząb k. Radomia;
* 20-21 lipca: Vilkyciai (Litwa);
* 27-28 lipca: Toruń;
* 10-11 sierpnia: Jastrząb k. Radomia;
* 31 sierpnia – 1 września: Słomczyn;
* 12-13 października: Toruń.

Więcej informacji o cyklu oraz spis zawodników planujących start w Rallycross Cup znajdziecie na oficjalnej stronie: RallycrossCup.pl.

Zobacz w wersji oryginalnej: youtube.com.