RED BULL KART FIGHT: TERAZ FINAŁY W REGIONACH

Red Bull 1_Kart Fight

Już 20 lipca w Tarnowie odbędzie się pierwszy finał regionalny zawodów Red Bull Kart Fight. Po 1,5 miesięcznej rywalizacji na 36 lokalnych torach kartingowych (1 czerwca – 14 lipca) program wchodzi w II etap.

Do wyścigów regionalnych mogły dostać się tylko cztery najlepsze osoby z każdego toru. Przed nimi 3 finały regionalne: w Tarnowie (20 lipca), Warszawie (27 lipca) i w Sopocie (3 sierpnia). Najlepsi kierowcy wystartują 15 sierpnia na krakowskich Błoniach, gdzie zostanie wyłoniony polski zwycięzca Red Bull Kart Fight.


Zobacz także:
SPORT
RED BULL KART FIGHT


Do programu Red Bull Kart Fight zapisało się 2010 osób, które wykręciły 2831 czasów na 36 torach w Polsce! Uczestnikami zawodów są zarówno nowicjusze kartingu, jak i ci, którzy karting mają we krwi już od dawna. Wszyscy jednak są amatorami – regulamin projektu nie zezwalał osobom z licencją sportów motorowych na udział. Zawodnicy walczyli do ostatniej chwili, by utrzymać swoje miejsce w rankingu i awansować.

W najbliższy weekend w Tarnowie (20 lipca) na pierwszym z finałów regionalnych Red Bull Kart Fight ścigać się będą kierowcy z Tarnowa, Krakowa, Nowego Sącza, Sosnowca, Tych, Częstochowy, Opola, Wrocławia, Jeleniej Góry, Rzeszowa, Kolbuszowej. Tydzień później w Warszawie (27 lipca) rozegra się drugi finał regionalny pomiędzy uczestnikami z Warszawy, Łodzi, Kielc, Siedlec, Lublina, Kalisza, Poznania, a 3 sierpnia do startu w Sopocie przystąpią najszybsi w Trójmieście, Człuchowie, Elblągu, Szczecinie, Starym Mieście k. Konina, Bydgoszczy, Toruniu.

Dennis Olsen - Action

Ambasadorem Red Bull Kart Fight Michał Kościuszko. Rajdowy mistrz, który przygodę ze sportami motorowymi rozpoczął od kartingu aktywnie wspiera młode talenty. Na stronie wydarzenia: www.redbullkartfight.pl znaleźć można porady i materiały wideo z jego wskazówkami. Uczestników tegorocznej edycji zagrzewali do walki także zawodnicy, którzy trzy lata temu startowali w Red Bull As w Karcie – polskiej odsłonie kartingowego programu w 2010r.

Finały regionalne łącznie wyłonią najlepszą 18 osobową kartingową elitę, która zmierzy się 15 sierpnia w Krakowie. Do Krakowa zjadą się także sportowcy: Michał Kościuszko, Adam Małysz, Kuba Przygoński! To dobra okazja, by aktywnie rozpocząć długi weekend i kibicować swoim bohaterom!

II ETAP RED BULL KART FIGHT – FINAŁY REGIONALNE
– 20 lipca Tarnów, tor Daytona (ul. Jana Kochanowskiego 39) start: godz. 11.00;
– 27 lipca Warszawa, tor F1 Karting, (ul. Jagiellonska 82) start: godz. 11.00;
– 3 sierpnia Sopot, tor Kart Center (ul.3 Maja 69c) start: godz. 11.00.

Rywalizacja podczas etapu regionalnego będzie miała formę wyścigów. 6 najszybszych w Tarnowie, Warszawie i Sopocie awansuje się do krajowego finału. 15 sierpnia w Krakowie przy Al. 3 Maja (Błonie) ścigać się będzie 18 najszybszych zawodników w Polsce! Zwycięzca będzie reprezentować nasz kraj w kwietniu 2014 r. w globalnym finale Red Bull Kart Fight, który rozegra się w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Red Bull 3_Kart Fight