RED BULL KART FIGHT: WIELKI FINAŁ W KRAKOWIE

Competitors - Action

15 sierpnia na torze ulicznym przy krakowskich Błoniach (Al. 3 Maja) odbędzie się Ogólnopolski finał zawodów Red Bull Kart Fight. Zmierzy się 18 najszybszych amatorskich kierowców kartingowych, wyłonionych podczas trwającej blisko 2,5 miesiąca rywalizacji.

Stawka jest wysoka – zwycięzca rodzimej edycji programu będzie reprezentować Polskę w globalnym finale Red Bull Kart Fight na torze Red Bull Ring w Austrii. W Krakowie młodym talentom kibicować będą doświadczeni sportowcy: Michał Kościuszko – ambasador projektu, Adam Małysz i Jakub Przygoński. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy dadzą w Krakowie pokaz najwyższych umiejętności!


Zobacz także:
SPORT
RED BULL KART FIGHT


Do programu Red Bull Kart Fight przystąpiło ponad 2000 zawodników, którzy od 1 czerwca mieli do dyspozycji 36 torów kartingowych w całym kraju. Za nimi etap kwalifikacji lokalnych oraz trzy finały regionalne (w Tarnowie, Warszawie i Sopocie), które wyłoniły 18 najszybszych laureatów. Uczestnicy walczyli o każdą setną sekundy, by wykorzystać szansę na wyścig z najlepszymi amatorskimi kierowcami w Polsce i zmierzyć się na ulicznym torze, specjalnie zaprojektowanym na wielki finał zawodów. Kierowcy mają do pokonania 10 zakrętów i 7 szykan.

Red 2_Bull Kart_04

Ich zmagania będzie można obserwować niemal na całej długości toru, na telebimach, podczas transmisji na stronie www.redbullkartfight.pl oraz w telewizyjnej relacji na żywo w TVP Sport.

– To fantastyczne patrzeć z jakim entuzjazmem młodzi kierowcy przystąpili do eliminacji. Na różnych torach w Polsce widziałem zarówno chłopaków, jak i dziewczyny walczących z ogromną determinacją. Zawodnicy nie zapominali również o dobrej zabawie. Nie mogę doczekać się spotkania z finalistami w Krakowie – to będzie prawdziwy sprawdzian ich umiejętności. Zapowiada się finał pełen wrażeń! – komentuje ambasador projektu Michał Kościuszko.

Dodatkową gratką dla kibiców będzie paddock (strefa zawodników, umiejscowiona na parkingu przy ul. Reymana), skąd z bliska zobaczyć będzie można uczestników przygotowujących się do startu i ich maszyny oraz sportowe auta zawodowych kierowców (Michała Kościuszko, Adama Małysza i Jakuba Przygońskiego). Tam też będzie można postarać się o autograf czy wspólne zdjęcie ze swoim ulubionym zawodnikiem!

Red 3_Bull Kart_1

Pokazy profesjonalnych kierowców będą się odbywały na tym samym torze, na którym będą się ścigać rywalizujący kartingowcy.

Pasjonatów motorsportu czekają popisowe przejazdy, podczas których zawodowi sportowcy będą starali się pokazać możliwości swoich samochodów i sztukę sportowego prowadzenia pojazdu. Pośród kibicującej publiczności będzie można spotkać: Annę Bosak, Staszka Karpiela- Bułeckę, Alana Andersza oraz Bartosza Obuchowicza, którzy zmierzą się także w wyścigu gwiazd.

Zwycięzca polskiej edycji zawodów weźmie udział w światowym finale Red Bull Kart Fight, który rozegrany zostanie w kwietniu 2014 r. w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Red 4_Bull Kart _2