RED BULL X-FIGHTERS 2016: FREESTYLE NA ARENIE DO CORRIDY

Red Bull X-Fig1

Plaza de Toros de Las Ventas to kultowe miejsce dla fanów FMX-u. Na tej niesamowitej arenie do corridy przez ostatnich 15 lat fani mocnych wrażeń mogli oglądać wspaniałe podniebne walki najlepszych zawodników freestyle motocrossu.

Od 2002 roku Madryt gości najbardziej prestiżową serię i w tym roku przyszedł czas, aby to uczcić.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

24 czerwca najlepsi na świecie zawodnicy FMX ponownie zgromadzą się na historycznej arenie Plaza de Toros de Las Ventas w Madrycie, aby rozegrać spektakularną i jedyną w tym roku rywalizację spod znaku Red Bull X-Fighters.

Red Bull X-Fig2

Co nowego zobaczymy w Madrycie? Jeszcze nie tak dawno temu backflip na motocyklu wydawał się niemożliwy, ale w 1999 roku Carey Hart udowodnił, że w FMX-ie takie określenie nie istnieje. W 2006 roku Travis Pastrana zaliczył podwójnego backflipa, a w sezonie 2015 Josh Sheenan wykręcił aż trzy salta na raz.

Postęp, jaki FMX zrobił przez ostatnie lata jest niesamowity i widoczny na każdych zawodach, kiedy zawodnicy zaliczają tricki przeczące logice i prawom fizyki. Na miesiąc przed jedynym przystankiem Red Bull X-Fighters 2016 w Madrycie, Tom Pages ponownie podniósł poprzeczkę we freestyle motocrossie. Pages wykonał odwrotną flarę podczas której ciało i motocykl wykonują ruch w 10 różnych stron zaledwie w ułamku sekundy.

Aktualnie Pages jest jedynym zawodnikiem na świecie, który potrafi wykręcić odwrotną flarę i wiele innych spektakularnych tricków.

Red Bull X-Fig3

Zawodnicy, którzy wystartują w Madrycie to międzynarodowa czołówka dyscypliny: Clinton Moore (Australia), Tom Pagès (Francja), Clinton Moore (Hiszpania), Levi Sherwood (Nowa Zelandia), Maikel Melero (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), Taka Higashino (Japonia), David Rinaldo (Francja), Josh Sheehan (Australia) oraz Adam Jones (USA).

Zmieniony w tym roku format zawodów dopuszcza do startu również nowych zawodników. W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros”, którzy będą mogli zmierzyć się ze światową czołówką FMX: Sebastian Westberg z Finlandii oraz Tom Robinson z Australii.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: redbullxfighters.com. Transmisja z Madrytu na redbull.tv.